|
Our Media/Results from Kentucky KHSAA Cross Country State Championships
Our ResultsTeam Scores
2014 Results - Kentucky KHSAA Cross Country State ChampionshipsPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Nov 8th 2014, 6:23pm
Website:Click here KHSAA State Cross Country Championship - Organization License
2014 KHSAA Class 1A State Cross Country Meet
11/08/2014
Kentucky Horse Park, Lexington, KY
Event 1 Girls 5k Run CC CLASS 1A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Women
1 Caroline Gosser 12 Presentation 18:12.40 1 1
2 Karly Gawarecki 12 Lou. Holy Cross 18:57.74 1 2
3 Selena Mattingly 08 Williamsburg 19:23.45 1
4 Maddox Patterson 12 Sayre 19:25.63 1 3
5 Samantha Hentz 12 St. Henry District 19:38.63 1 4
6 Renee Svec 11 St. Henry District 19:43.21 1 5
7 Holly Blades 11 St. Henry District 19:46.35 1 6
8 Shelby Watkins 11 Nicholas County 19:57.50 1
9 Rebekah Howard 07 Glasgow 20:18.17 1 7
10 Libby Anneken 12 St. Henry District 20:22.53 1 8
11 Kailee Perry 08 Morgan County 20:27.89 2 9
12 Elizabeth Johnson 10 Covington Latin 20:34.84 2
13 Elizabeth Hoffman 11 St. Henry District 20:35.10 2 10
14 Kendall Schuler 10 Bishop Brossart 20:36.66 2
15 Emily Woodward 09 Hancock County 20:37.13 2 11
16 Bailey Rosenbarker 12 Berea 20:39.63 2 12
17 Shelby Keith 11 Murray 20:47.18 2 13
18 Estelle Gabriel 08 Louisville Colle 20:49.70 2 14
19 Lexi Nicholas 09 Hancock County 20:51.30 2 15
20 Makenzie Bolus 12 Lou. Holy Cross 20:55.59 2 16
21 Sydney Young 11 Hancock County 20:58.30 3 17
22 Natalie Jehn 12 Cov. Holy Cross 20:58.85 3 18
23 Caroline Collins 10 Bethlehem 21:07.22 3
24 Ally Johnson 10 Beechwood 21:09.34 3 19
25 Lauren Koenig 12 Presentation 21:11.70 3 20
26 Julia Vogt 10 Presentation 21:20.33 3 21
27 Ashley Akins 07 Walton Verona 21:25.70 3 22
28 Carson Wheatley 08 Hancock County 21:25.86 3 23
29 Sofia Saderholm 12 Berea 21:27.10 3 24
30 Celeste Bergman 11 Cov. Holy Cross 21:31.89 3 25
31 Kayleigh House 12 Murray 21:36.00 4 26
32 Kenzley Sparks 12 Murray 21:36.95 4 27
33 Alana Bloomfield 08 Sayre 21:48.87 4 28
34 Madison Lohr 10 Walton Verona 21:49.89 4 29
35 Tanvi Brar 09 Beechwood 21:55.00 4 30
36 Jessi Glover 11 Hancock County 21:57.42 4 31
37 Haley Holbrook 10 Beechwood 22:00.09 4 32
38 Amanda Werner 12 Villa Madonna 22:01.01 4 33
39 Claire Strysick 08 Danville 22:02.34 4 34
40 Jamie Osborn 09 Walden 22:04.91 4
41 Cameron Bier 09 St. Henry District 22:05.77 5 35
42 Emma Hill 11 Louisville Colle 22:06.38 5 36
43 Mary Mack Brown 09 Kentucky Country 22:08.27 5
44 Carol Beth Madden 12 Lexington Christian 22:09.20 5 37
45 Cheyenne Price 09 Green County 22:11.66 5 38
46 Mccall Ponzer 09 Walton Verona 22:12.60 5 39
47 Abby Austin 12 Villa Madonna 22:13.00 5 40
48 Faith Bolin 07 Morgan County 22:14.83 5 41
49 Madeline Pulliam 08 Lexington Christian 22:20.36 5 42
50 Celeste Fieberg 10 Danville 22:20.51 5 43
51 Isabella Joseph 08 Raceland 22:21.01 6 44
52 Erin Monohan 11 St. Henry District 22:21.82 6 45
53 Julia Best 11 Presentation 22:25.30 6 46
54 Haley Dermon 10 Carroll County 22:26.92 6
55 Claire Wilson 11 Murray 22:29.38 6 47
56 Kelsie Steber 09 Danville 22:30.91 6 48
57 Maddie Mariani 09 Newport Catholic 22:32.80 6
58 Kelsey Siebenthaler 07 Lexington Christian 22:33.73 6 49
59 Anna Hurst 09 Louisville Colle 22:34.30 6 50
60 Katie Kostelic 10 Sayre 22:35.20 6 51
61 Taeisha Wynder 12 Fort Knox 22:35.96 7
62 Molly Tierney 08 Beechwood 22:36.21 7 52
63 Ashley Brierly 12 Trimble County 22:36.28 7
64 Olivia Neighbors 11 Butler County 22:37.12 7
65 Anne Prince 08 Louisville Colle 22:38.70 7 53
66 Mackenzie Rylee 11 Beechwood 22:40.01 7 54
67 Kaylee Thornsberry 10 Lou. Holy Cross 22:40.65 7 55
68 Alex Voelker 11 Presentation 22:44.09 7 56
69 Marlo Allsopp 09 Presentation 22:47.97 7 57
70 Delaney Williams 11 Walton Verona 22:51.09 7 58
71 Kaylee Long 09 Cumberland County 22:53.42 8
72 Alisa Bowling 09 Jackson County 22:54.45 8
73 Natalie Carson 07 Glasgow 22:55.17 8 59
74 Emily Thomson 12 Lou. Holy Cross 22:55.22 8 60
75 Lauren Runyon 09 Raceland 22:57.17 8 61
76 Chynna Bloyd 11 Green County 22:58.59 8 62
77 Faylee Brown 09 Glasgow 22:59.93 8 63
78 Abigail Schwarz 08 Williamsburg 23:00.52 8
79 Ellie Tierney 08 Beechwood 23:01.42 8 64
80 Neely Gibson 09 Murray 23:10.99 8 65
81 Williams Katelyn 10 Green County 23:12.98 9 66
82 Shelby Howell 09 Green County 23:14.01 9 67
83 Maddy Jackson 11 Hancock County 23:14.29 9 68
84 Amber Victor 11 Ludlow 23:17.16 9
85 Breanna Russo 09 Walton Verona 23:17.48 9 69
86 Malin Voth 07 Riverside Christian 23:20.83 9
87 Autumn Jenkins 07 Butler County 23:21.80 9
88 Shelby Papai 08 Trimble County 23:22.30 9
89 Briana Stilts 07 Green County 23:22.72 9 70
90 Miana Baker 09 Oneida Baptist 23:22.74 9
91 Rebecca Seadler 12 Presentation 23:29.95 10 71
92 Caroline Koenig 12 St. Mary 23:30.96 10
93 Ashley Anderson 12 Bracken County 23:35.18 10 72
94 Gabrielle Sabad 08 Lexington Christian 23:36.39 10 73
95 Sydney Robke 11 Cov. Holy Cross 23:38.70 10 74
96 Kaitlin Turner 08 Cov. Holy Cross 23:40.00 10 75
97 Gillian Bradley 12 Beechwood 23:40.41 10 76
98 Sonia Gadre 11 Kentucky Country 23:41.62 10
99 Grace Turner 08 Monroe County 23:42.38 10
100 Alex Woods 10 Carlisle County 23:43.01 10
101 Autumn Copass 07 Glasgow 23:44.14 11 77
102 Kyndal Dotson 08 Bracken County 23:44.81 11 78
103 Heather Ebert 08 Bracken County 23:45.46 11 79
104 Phoebe Mclaughlin 10 Lyon County 23:46.23 11
105 Blanca Ortega 12 Walton Verona 23:47.45 11 80
106 Kaylee Simpson 08 Dawson Springs 23:49.34 11 81
107 Haley Boggs 10 Raceland 23:52.65 11 82
108 Maisie Jung 08 Sayre 23:56.50 11 83
109 Sydney Vogt 12 Murray 23:59.64 11 84
110 Tinity Marlar 08 Walton Verona 24:00.70 11 85
111 Kirsten Baird 11 Trimble County 24:04.48 12
112 Anne Pfeifer 11 Owensboro Catholic 24:05.71 12
113 Grace Kahmann 11 Cov. Holy Cross 24:07.76 12 86
114 Ashley Bowles 12 Green County 24:11.19 12 87
115 Lauren Suiter 07 Lexington Christian 24:14.04 12 88
116 Katherine Frantz 09 Cov. Holy Cross 24:20.70 12 89
117 Alexandra Harshfield 09 Lou. Holy Cross 24:22.35 12 90
118 Lexie Lund 08 Villa Madonna 24:30.14 12 91
119 Ali Porter 12 Elliott County 24:32.40 12 92
120 Lucie Allen 11 Sayre 24:33.49 12 93
121 Katie Richard 11 Raceland 24:33.81 13 94
122 Kayla Bradley 07 Glasgow 24:33.91 13 95
123 Paige Hendrix 09 Dawson Springs 24:35.16 13 96
124 Bethany Vogt 12 Murray 24:39.40 13 97
125 Ann Oakley 09 Lou. Holy Cross 24:56.54 13 98
126 Emma Lelbach 09 Lexington Christian 24:57.21 13 99
127 Brooklyn Cotton 09 Dawson Springs 25:06.94 13 100
128 Brittany Worthington 12 Elliott County 25:08.43 13 101
129 Elizabeth Nester 09 Villa Madonna 25:08.81 13 102
130 Emily Wilson 07 Morgan County 25:12.05 13 103
131 Hallie Burke 09 Louisville Colle 25:12.42 14 104
132 Cora Livingston 08 Berea 25:14.01 14 105
133 Haley Tipton 09 Lee County 25:14.94 14 106
134 Drew Evans 10 Menifee County 25:16.88 14
135 Hailey Chappell 08 Hancock County 25:17.22 14 107
136 gabrielle gray 10 Lyon County 25:25.80 14
137 Sarah Ernst 11 Villa Madonna 25:27.32 14 108
138 Rachel Cooke 08 Lexington Christian 25:27.73 14 109
139 Courtney Howe 09 Danville 25:30.25 14 110
140 Madison Guess 11 Lyon County 25:33.20 14
141 Sara Fenney 12 Raceland 25:34.27 15 111
142 Kylee Jackson 09 Glasgow 25:40.02 15 112
143 Mara Walker 09 Menifee County 25:44.39 15
144 Karina Pezzi 09 Sayre 25:50.84 15 113
145 Harcourt Allen 11 Louisville Colle 25:59.14 15 114
146 Hannah Kash 09 Lee County 26:05.68 15 115
147 Megan Hemmer 11 Cov. Holy Cross 26:08.94 15 116
148 Alyssa Smith 09 Elliott County 26:13.79 15 117
149 Sabreyn Pleasant 08 Dawson Springs 26:36.62 15 118
150 Maggie Chapman 10 Raceland 26:52.31 15 119
151 Aubrie Gunn 07 Dawson Springs 27:15.89 16 120
152 Sydney Dehart 10 Elliott County 27:22.94 16 121
153 Natalia Munoz 07 Williamsburg 27:27.01 16
154 Bonnie Shelton 10 Green County 27:39.96 16 122
155 Hibah Siddiqui 12 Danville 27:40.54 16 123
156 Hannah Ousley 07 Paintsville 27:42.23 16
157 Ashton Mitchell 10 Dawson Springs 27:43.20 16 124
158 Natalie Gabbard 11 Buckhorn 27:45.84 16
159 Teresa Kidwell 10 Berea 27:51.07 16 125
160 Haley Wagner 09 Danville 27:56.73 16 126
161 Samantha Anderson 10 Bracken County 28:03.44 17 127
162 Andie Mills 11 Dawson Springs 28:03.65 17 128
163 As H 10 Berea 28:24.84 17 129
164 Joy Ebert 07 Bracken County 28:25.13 17 130
165 Olivia Nester 11 Villa Madonna 28:40.20 17 131
166 Abby Beezhold 08 Villa Madonna 28:54.56 17 132
167 Baleigh Joseph 10 Raceland 29:00.31 17 133
168 Hannah Ross 08 Lee County 29:25.76 17 134
169 Sara Estes 08 Lee County 29:26.99 17 135
170 Paige Lewis 12 Elliott County 29:39.14 17 136
171 Andrea Vanhoose 08 Morgan County 29:41.64 18 137
172 Autumn Gilliam 10 Elliott County 30:14.37 18 138
173 Blair Welsh 12 Danville 30:51.51 18 139
174 Leann Hensley 11 Lee County 33:58.32 18 140
175 Natalie Watterson 12 Lee County 33:59.81 18 141
176 Destiny Chambers 07 Morgan County 40:28.21 18 142
177 Alycia Lewis 09 Morgan County 41:27.83 18 143
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 St. Henry District 33 4 5 6 8 10 35 45
Total Time: 1:40:05.82
Average: 20:01.17
2 Hancock County 97 11 15 17 23 31 68 107
Total Time: 1:45:50.01
Average: 21:10.01
3 Presentation 144 1 20 21 46 56 57 71
Total Time: 1:45:53.82
Average: 21:10.77
4 Murray 178 13 26 27 47 65 84 97
Total Time: 1:49:40.50
Average: 21:56.10
5 Beechwood 187 19 30 32 52 54 64 76
Total Time: 1:50:20.65
Average: 22:04.13
6 Walton Verona 217 22 29 39 58 69 80 85
Total Time: 1:51:36.76
Average: 22:19.36
7 Holy Cross (Louisville) 223 2 16 55 60 90 98
Total Time: 1:49:51.55
Average: 21:58.31
8 Louisville Collegiate 257 14 36 50 53 104 114
Total Time: 1:53:21.50
Average: 22:40.30
9 Sayre 258 3 28 51 83 93 113
Total Time: 1:52:19.69
Average: 22:27.94
10 Holy Cross (Covington) 278 18 25 74 75 86 89 116
Total Time: 1:53:57.20
Average: 22:47.44
11 Lexington Christian 289 37 42 49 73 88 99 109
Total Time: 1:54:53.72
Average: 22:58.75
12 Glasgow 301 7 59 63 77 95 112
Total Time: 1:54:31.32
Average: 22:54.27
13 Green County 303 38 62 66 67 70 87 122
Total Time: 1:54:59.96
Average: 23:00.00
14 Danville 358 34 43 48 110 123 126 139
Total Time: 2:00:04.55
Average: 24:00.91
15 Villa Madonna 374 33 40 91 102 108 131 132
Total Time: 1:59:20.28
Average: 23:52.06
16 Raceland 392 44 61 82 94 111 119 133
Total Time: 1:59:18.91
Average: 23:51.79
17 Berea 395 12 24 105 125 129
Total Time: 2:03:36.65
Average: 24:43.33
18 Morgan County 432 9 41 103 137 142 143
Total Time: 2:18:04.62
Average: 27:36.93
19 Bracken County 486 72 78 79 127 130
Total Time: 2:07:34.02
Average: 25:30.81
20 Dawson Springs 515 81 96 100 118 120 124 128
Total Time: 2:07:23.95
Average: 25:28.79
21 Elliott County 567 92 101 117 121 136 138
Total Time: 2:12:56.70
Average: 26:35.34
22 Lee County 630 106 115 134 135 140 141
Total Time: 2:24:11.69
Average: 28:50.34
Event 2 Boys 5k Run CC CLASS 1A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Men
1 Matt Bode 12 Louisville Colle 15:53.65 1 1
2 Eric Baugh 12 Villa Madonna 16:00.10 1 2
3 Aaron Wier 11 Lexington Christian 16:17.52 1 3
4 Josh Hannon 11 St. Henry District 16:40.36 1 4
5 Chris Loos 12 Bishop Brossart 17:03.16 1 5
6 Logan Campbell 12 Owsley County 17:07.72 1
7 Adam Huff 10 Lexington Christian 17:10.54 1 6
8 Adam Hartig 11 Bishop Brossart 17:14.14 1 7
9 Garrett Faulkner 12 Williamsburg 17:15.69 1
10 Levi Owens 10 Cumberland County 17:17.18 1 8
11 Matthew Harper 12 Walton Verona 17:17.27 2 9
12 Zack Werner 10 Villa Madonna 17:19.75 2 10
13 Camryn Snapp 11 Augusta 17:23.02 2
14 Lucus Judd 11 Green County 17:24.94 2 11
15 Ross Klocke 12 Bishop Brossart 17:29.94 2 12
16 Raymond McKinney 12 Berea 17:31.07 2 13
17 Robert Brockman 12 St. Henry District 17:33.19 2 14
18 Cody Chism 10 Bishop Brossart 17:35.71 2 15
19 Nathan Akins 12 Walton Verona 17:38.09 2 16
20 Ronny Smith 12 Bishop Brossart 17:38.52 2 17
21 John Komaromy-hiller 09 Villa Madonna 17:39.80 3 18
22 Collin Walker 12 Newport Catholic 17:41.35 3 19
23 Ethan Snyder 09 St. Henry District 17:43.01 3 20
24 Jake Cannon 12 Lyon County 17:43.80 3
25 Nick Schuler 12 Bishop Brossart 17:44.00 3 21
26 Brendan Hansen 09 St. Henry District 17:44.94 3 22
27 Grant Schwarber 12 Newport Catholic 17:49.92 3 23
28 Caleb Flege 12 Walton Verona 17:53.39 3 24
29 George Marsch 10 Hancock County 17:53.91 3 25
30 Andrew Madden 08 Lexington Christian 17:56.38 3 26
31 Tyler Breeden 11 Lloyd Memorial 17:56.95 4
32 Will Hunter 10 Louisville Colle 17:57.55 4 27
33 Scott Wilson 12 St. Henry District 17:57.95 4 28
34 Dedrick Troxell 09 Green County 18:00.74 4 29
35 David Poat 10 St. Henry District 18:01.60 4 30
36 Grant Birindelli 11 Beechwood 18:03.09 4
37 Brennan Kunkel 11 Trimble County 18:05.08 4
38 John Ingram 11 Green County 18:07.09 4 31
39 Keaton Downey 08 Beechwood 18:14.24 4
40 Justin Bowman 11 St. Henry District 18:14.83 4 32
41 Sam Kaelin 11 Newport Catholic 18:16.82 5 33
42 Tyler McCauley 12 Lou. Holy Cross 18:18.00 5 34
43 Hank Hendrix 11 Louisville Colle 18:19.17 5 35
44 Austin Robbins 10 Lloyd Memorial 18:20.71 5
45 Michael Scott 11 Hancock County 18:22.50 5 36
46 Mason Miller 10 Harlan 18:25.46 5
47 Nathan Landsaw 09 Wolfe County 18:27.73 5
48 Will Compton 12 Walton Verona 18:28.41 5 37
49 Daniel Riley 12 Bethlehem 18:29.02 5
50 Landon Bond 11 Jackson County 18:29.55 5 38
51 Carter Chavira 09 Glasgow 18:29.84 6
52 Addison Bosley 12 Lloyd Memorial 18:30.99 6
53 Daniel Vogel 12 Bishop Brossart 18:32.15 6 39
54 Josh Thomson 09 Lou. Holy Cross 18:32.95 6 40
55 Ethan Henes 09 Louisville Colle 18:33.23 6 41
56 Trevor Wright 12 Green County 18:34.46 6 42
57 Chris Sallee 10 Green County 18:36.50 6 43
58 Corbin Flege 12 Walton Verona 18:38.03 6 44
59 Paul West 12 St. Mary 18:39.46 6 45
60 Ryan Harris 12 Lexington Christian 18:39.72 6 46
61 Jacob Hamilton 10 Bracken County 18:40.97 7 47
62 Noah Schell 12 Walton Verona 18:43.13 7 48
63 Jordan Wright 11 Green County 18:43.58 7 49
64 Cooper Shearer 11 Burgin 18:44.55 7 50
65 Johnathan Papai 11 Trimble County 18:45.96 7
66 Tanner McCauley 09 Lou. Holy Cross 18:46.40 7 51
67 Adam Wier 09 Lexington Christian 18:48.64 7 52
68 Eric Grant 11 Oneida Baptist 18:48.87 7
69 Ryan Lentini 09 Kentucky Country 18:49.19 7
70 Jose Solorza 12 Owensboro Catholic 18:51.77 7 53
71 James Zoeller 11 Lou. Holy Cross 18:52.69 8 54
72 Rob Spicker 09 Villa Madonna 18:53.43 8 55
73 Lee Bradley 11 Louisville Colle 18:53.69 8 56
74 Nolan Johnson 11 Butler County 18:54.64 8
75 William Lampe 12 Newport Catholic 18:55.13 8 57
76 Nick Boucher 12 Villa Madonna 18:56.06 8 58
77 Dustin Hutchinson 12 Walton Verona 19:00.29 8 59
78 Jordan Abell 12 Green County 19:03.10 8 60
79 Jackson Bell 12 Metcalfe County 19:05.63 8
80 Brandon Lynn 11 Owensboro Catholic 19:06.00 8 61
81 Branson Tigue 10 Lynn Camp 19:10.28 9 62
82 Jonathon Sloas 12 Elliott County 19:10.82 9 63
83 Brandon White 10 Elliott County 19:11.50 9 64
84 Jacob Cross 12 Clinton County 19:13.31 9 65
85 Joshua Reaves 11 Newport Catholic 19:13.74 9 66
86 Cj Ellis 12 St. Mary 19:15.21 9 67
87 Daniel Gardner 08 St. Mary 19:15.30 9 68
88 Joseph Mecham 11 Berea 19:15.61 9 69
89 Adam Hayden 12 Owensboro Catholic 19:16.99 9 70
90 Johnavan Stidham 11 Buckhorn 19:18.94 9
91 William Galloway 11 Berea 19:19.61 10 71
92 Tyler Hays 09 Hancock County 19:20.78 10 72
93 Jared Jefferson 08 Bracken County 19:21.70 10 73
94 Jackson Yazell 08 Paris 19:21.80 10
95 Cody Schroader 12 Hancock County 19:22.06 10 74
96 Noah Gillis 10 Kentucky Country 19:22.62 10
97 Gavin Fannin 09 Elliott County 19:24.00 10 75
98 Will Brittain 10 Lexington Christian 19:25.15 10 76
99 Charlie Hall 10 Owensboro Catholic 19:26.98 10 77
100 Jack Parker 12 Louisville Colle 19:27.22 10 78
101 David Blincoe 10 Villa Madonna 19:29.05 11 79
102 Isaac Madding 08 Hickman County 19:30.42 11 80
103 Haden Harper 10 Elliott County 19:30.48 11 81
104 Jake Hendrix 10 Louisville Colle 19:30.59 11 82
105 Micah Coverstone 09 Cumberland County 19:32.60 11 83
106 Chris Nutini 10 Villa Madonna 19:32.67 11 84
107 Trevor Lay 09 Burgin 19:32.73 11 85
108 Issac Knott 12 Owensboro Catholic 19:33.79 11 86
109 Cameron Botkins 10 Bracken County 19:35.02 11 87
110 James Gosser 09 Somerset 19:36.02 11
111 Kenneth Ballard 12 Newport Catholic 19:38.32 12 88
112 Charlie Boswell 11 Owensboro Catholic 19:40.04 12 89
113 Jacob Bundy 09 Lynn Camp 19:43.31 12 90
114 Wesley Nevitt 11 Hancock County 19:47.62 12 91
115 Mark Deneve 10 St. Mary 19:47.95 12 92
116 Matthew Parrish 12 Berea 19:49.49 12 93
117 Grady Johnson 11 Jackson County 19:50.19 12 94
118 Drew Hatfield 08 Burgin 19:51.36 12 95
119 Jordyn Naranjo 08 Hickman County 19:52.89 12 96
120 Charlie West 08 St. Mary 19:53.51 12 97
121 Levi Saderholm 10 Berea 19:56.31 13 98
122 Dominic Ciafardini 11 Newport Catholic 19:59.75 13 99
123 Dylan Simpson 10 Dawson Springs 20:00.64 13 100
124 Gabe Mcknight 07 Burgin 20:02.35 13 101
125 Jackson Harlan 08 Clinton County 20:02.84 13 102
126 Will Flowers 11 Cumberland County 20:04.83 13 103
127 Nathaniel Rader 12 Jackson County 20:05.77 13 104
128 Isiah Abbott 10 Dawson Springs 20:08.69 13 105
129 Micheal Ammerman 11 Lee County 20:08.92 13 106
130 Devin Gearlds 12 Monroe County 20:10.62 13
131 Kyle Choate 10 Clinton County 20:11.96 14 107
132 Henry Starks 07 Kentucky Country 20:12.38 14
133 Taylor Curry 07 Hancock County 20:14.08 14 108
134 Justin Vanhoose 12 Morgan County 20:16.32 14
135 Charlie Gannon 09 Murray 20:19.24 14
136 Hunter Carroll 10 Jackson County 20:22.06 14 109
137 Matthew Hunley 12 Bracken County 20:23.96 14 110
138 Ricky Burke 12 Shelby Valley 20:24.66 14
139 Randy Mason 11 Elliott County 20:25.31 14 111
140 Bruce Hopkins 10 Lynn Camp 20:26.80 14 112
141 Austin Collins 10 Monroe County 20:28.33 15
142 Trevor Frisby 12 Raceland 20:28.47 15 113
143 Jacob Marsh 11 Bracken County 20:28.88 15 114
144 Brett Bartley 10 Paintsville 20:31.49 15 115
145 Richard Childress 11 Lexington Christian 20:32.66 15 116
146 Michael Mckenzie 10 Burgin 20:34.28 15 117
147 Lucas Moore 10 Jackson County 20:34.96 15 118
148 Michael Haddix 11 Fort Knox 20:36.19 15
149 Daniel Simons 08 Bracken County 20:38.45 15 119
150 Justin Rogers 12 Hancock County 20:39.16 15 120
151 Brent Bartley 10 Paintsville 20:39.84 16 121
152 Daniel Hall 10 Paintsville 20:43.11 16 122
153 Austin Kelly 12 Lou. Holy Cross 20:43.94 16 123
154 Michael Clore 11 Owensboro Catholic 20:45.46 16 124
155 Ryne Bruch 12 Dawson Springs 20:46.23 16 125
156 Nick Hatton 08 St. Mary 20:48.10 16 126
157 Shane Franklin 10 Lou. Holy Cross 20:48.52 16 127
158 Glen England 12 Clinton County 20:50.86 16 128
159 Cody Rogers 11 Murray 20:51.94 16
160 Sean Bond 11 Berea 20:52.48 16 129
161 Guillermo Cruz 10 Carroll County 20:54.03 17
162 Brandon Cox 08 Bracken County 20:55.63 17 130
163 Judah Voth 10 Riverside Christian 20:56.60 17
164 Ty Akin 08 Dawson Springs 21:00.68 17 131
165 Evan Wright 12 Lou. Holy Cross 21:07.27 17 132
166 Kirkland Fletcher 11 Paintsville 21:09.99 17 133
167 Connor Grogan 10 Carlisle County 21:14.55 17
168 Sean Kendrick 11 Lee County 21:20.91 17 134
169 Logan Pittman 10 Hickman County 21:25.10 17 135
170 Keaton New 11 Livingston Central 21:26.71 17
171 Baley Smith 10 Cumberland County 21:35.85 18 136
172 Christian Hughes 09 Cumberland County 21:36.58 18 137
173 Jamie Haus 07 Williamsburg 21:36.70 18
174 Nicholas Carpenter 11 Berea 21:41.55 18 138
175 Wesley Qualls 10 Burgin 21:48.13 18 139
176 Seth Flowers 09 Cumberland County 21:49.36 18 140
177 Wesley Stewart 10 Burgin 21:50.80 18 141
178 Dylan Guinn 10 Lynn Camp 21:51.14 18 142
179 Jayden Elliott 10 Lynn Camp 21:52.77 18 143
180 Camden Aldridge 08 Hickman County 21:55.02 18 144
181 Nicholas Gabbard 12 Jackson County 21:56.17 19 145
182 Chandler Miracle 10 Lynn Camp 21:57.14 19 146
183 Isaiah Griffith 12 Elliott County 22:09.88 19 147
184 Sam Gallimore 08 Hickman County 22:11.69 19 148
185 Devan Baker 09 Dawson Springs 22:14.27 19 149
186 Parker Ball 09 Raceland 22:16.58 19 150
187 Trevor Florence 08 Hickman County 22:20.03 19 151
188 Skyler Clark 07 Dawson Springs 22:21.64 19 152
189 Kenin Hopson 08 Hickman County 22:24.17 19 153
190 Connor Hogsten 07 Raceland 22:26.87 19 154
191 Dakota Gabbard 11 Lee County 22:29.71 20 155
192 Billy Messenger 09 Cumberland County 22:31.15 20 156
193 Austin Bailey 11 Lee County 22:34.60 20 157
194 Jadeon Page 12 Clinton County 22:36.10 20 158
195 Ryan Murray 11 Paintsville 22:43.82 20 159
196 Garret Beegan 08 Raceland 22:48.36 20 160
197 Quincy Jackson 09 Raceland 22:50.25 20 161
198 Joe Samples 11 Lee County 22:53.17 20 162
199 Jett McKnight 09 Dawson Springs 22:59.24 20 163
200 Dalton Adkins 12 Elliott County 23:15.39 20 164
201 Taylor Miller 12 Paintsville 23:36.81 21 165
202 Walker Jones 11 Lee County 23:50.37 21 166
203 Ryan Hurt 12 Wolfe County 24:04.90 21
204 Cody Brandenburg 11 Lee County 24:13.42 21 167
205 Haley Matthews 12 Clinton County 24:18.20 21 168
206 Chase Anderson 12 Clinton County 24:18.55 21 169
207 Travis Weaver 09 Raceland 24:28.18 21 170
208 Quinton Hensley 12 Paintsville 25:28.27 21 171
209 Andrew Jones 09 Lynn Camp 26:07.89 21 172
210 Jacob Hain 10 Raceland 31:16.18 21 173
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Bishop Brossart 56 5 7 12 15 17 21 39
Total Time: 1:27:01.47
Average: 17:24.30
2 St. Henry District 88 4 14 20 22 28 30 32
Total Time: 1:27:39.45
Average: 17:31.89
3 Walton Verona 130 9 16 24 37 44 48 59
Total Time: 1:29:55.19
Average: 17:59.04
4 Lexington Christian 133 3 6 26 46 52 76 116
Total Time: 1:28:52.80
Average: 17:46.56
5 Villa Madonna 143 2 10 18 55 58 79 84
Total Time: 1:28:49.14
Average: 17:45.83
6 Green County 156 11 29 31 42 43 49 60
Total Time: 1:30:43.73
Average: 18:08.75
7 Louisville Collegiate 160 1 27 35 41 56 78 82
Total Time: 1:29:37.29
Average: 17:55.46
8 Newport Central Catholic 198 19 23 33 57 66 88 99
Total Time: 1:31:56.96
Average: 18:23.40
9 Hancock County 298 25 36 72 74 91 108 120
Total Time: 1:34:46.87
Average: 18:57.38
10 Holy Cross (Louisville) 302 34 40 51 54 123 127 132
Total Time: 1:35:13.98
Average: 19:02.80
11 Berea 344 13 69 71 93 98 129 138
Total Time: 1:35:52.09
Average: 19:10.42
12 Owensboro Catholic 347 53 61 70 77 86 89 124
Total Time: 1:36:15.53
Average: 19:15.11
13 St. Mary 369 45 67 68 92 97 126
Total Time: 1:36:51.43
Average: 19:22.29
14 Elliott County 394 63 64 75 81 111 147 164
Total Time: 1:37:42.11
Average: 19:32.43
15 Bracken County 431 47 73 87 110 114 119 130
Total Time: 1:38:30.53
Average: 19:42.11
16 Burgin 448 50 85 95 101 117 139 141
Total Time: 1:38:45.28
Average: 19:45.06
17 Jackson County 463 38 94 104 109 118 145
Total Time: 1:39:22.53
Average: 19:52.51
18 Cumberland County 467 8 83 103 136 137 140 156
Total Time: 1:40:07.04
Average: 20:01.41
19 Lynn Camp 549 62 90 112 142 143 146 172
Total Time: 1:43:04.30
Average: 20:36.86
20 Clinton County 560 65 102 107 128 158 168 169
Total Time: 1:42:55.07
Average: 20:35.02
21 Hickman County 603 80 96 135 144 148 151 153
Total Time: 1:44:55.12
Average: 20:59.03
22 Dawson Springs 610 100 105 125 131 149 152 163
Total Time: 1:44:10.51
Average: 20:50.11
23 Paintsville 650 115 121 122 133 159 165 171
Total Time: 1:45:48.25
Average: 21:09.65
24 Lee County 714 106 134 155 157 162 166 167
Total Time: 1:49:27.31
Average: 21:53.47
25 Raceland 738 113 150 154 160 161 170 173
Total Time: 1:50:50.53
Average: 22:10.11
Event 1 Girls 5k Run CC CLASS 2A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Women
1 Gabriella Karas 10 Collins 17:57.70 1 1
2 Michaela Reinhart 10 Lexington Catholic 18:46.91 1 2
3 Hannah Herd 12 Christian Acad. 19:01.16 1 3
4 Aleja Grant 12 Paducah Tilghman 19:14.04 1
5 Savannah Kingery 09 Elizabethtown 19:21.05 1 4
6 Nikki Coffey 12 Boyle County 19:26.16 1 5
7 Caroline Haas 10 South Warren 19:33.94 1 6
8 Erin Edmundson 11 North Oldham 19:43.21 1 7
9 Victoria Dotson 07 Rockcastle County 19:43.29 1 8
10 Tabitha Martin 09 Spencer County 19:45.69 1
11 Chloe Gastright 10 Highlands 19:46.76 2 9
12 Avery Fryman 09 North Oldham 19:56.51 2 10
13 Clara Lynch 10 Christian Acad. 20:05.77 2 11
14 Alexis Flynn 11 Scott 20:12.57 2 12
15 Madeline Clements 09 Franklin County 20:13.84 2 13
16 Olivia Leet 10 Fleming County 20:15.76 2 14
17 Lauren Ossege 11 Highlands 20:17.29 2 15
18 Jodi Llanora 12 Lexington Catholic 20:27.97 2 16
19 Ashley Lawhorn 11 Franklin County 20:29.11 2 17
20 Darian Steele 12 Boyd County 20:29.86 2 18
21 Molly Mearns 11 Highlands 20:30.61 3 19
22 Madeline Petty 08 Collins 20:33.57 3 20
23 Alana Fielding 09 Collins 20:35.12 3 21
24 Courtney Gibson 11 Boyd County 20:41.47 3 22
25 Ally Anderson 08 Boyle County 20:43.23 3 23
26 Madalyn O'Dea 09 Christian Acad. 20:49.29 3 24
27 Maya Jazdzewski 09 Lexington Catholic 20:51.88 3 25
28 Carrie Staviski 09 Bath County 20:52.16 3
29 Kelsey Hughes 10 Nelson County 20:52.60 3 26
30 Callie Donaldson 12 Christian Acad. 20:53.12 3 27
31 Sydney Ossege 10 Highlands 20:55.90 4 28
32 Jessica Smith 11 Edmonson County 20:56.36 4 29
33 Micailyn Pierce 10 Johnson Central 20:57.37 4 30
34 Kelly Norton 11 Calloway County 20:59.85 4 31
35 Marissa Lowe 12 North Oldham 21:07.29 4 32
36 Mary Alice Thornburg 08 Ashland Blazer 21:10.78 4
37 Jessica Martin 11 Scott 21:11.25 4 33
38 Savannah Parmley 08 Wayne County 21:18.19 4 34
39 Emily Denigris 12 Western Hills 21:20.73 4
40 Lauren Radenhausen 11 Scott 21:21.67 4 35
41 Adriana Muntaner 07 Highlands 21:25.73 5 36
42 Rheagan Sizemore 10 Mason County 21:26.14 5 37
43 Jenna Grogan 08 John Hardin 21:28.62 5 38
44 Nicole Hesse 07 Wayne County 21:29.31 5 39
45 Taylor Bullock 10 Rockcastle County 21:34.31 5 40
46 Emma Steff 07 Warren East 21:38.23 5
47 Jennifer Sawyer 10 Wayne County 21:39.10 5 41
48 Brianna Collins 09 Highlands 21:39.29 5 42
49 Taylor Jones 11 Warren Central 21:44.18 5
50 Jenna Vaughn 08 Casey County 21:45.96 5 43
51 Sarah Hollingsworth 10 Shelby County 21:47.09 6
52 Karsen Hunter 09 Highlands 21:48.88 6 44
53 Kaitlyn Arel 12 John Hardin 21:51.46 6 45
54 Kayce Byrnside 12 Shelby County 21:52.94 6
55 Caitlyn Roberts 11 North Oldham 21:54.74 6 46
56 Dakota Shepherd 09 Perry Central 21:56.60 6
57 Kensie Sheffield 08 Rockcastle County 21:57.29 6 47
58 Livi Ricks 7 Trigg County 21:58.41 6 48
59 Lexi Ricks 7 Trigg County 21:59.33 6 49
60 Jeannai Mitchell 11 Paducah Tilghman 22:03.05 6
61 Haley Blevins 07 Mercer County 22:04.23 7
62 Maranda Russell 11 Edmonson County 22:04.33 7 50
63 Emily Pearman 07 Larue County 22:04.60 7
64 Sarah Been 08 Elizabethtown 22:07.52 7 51
65 Whitney Clements 07 Casey County 22:10.67 7 52
66 Reese Helton 09 Corbin 22:11.06 7
67 Hadley Mitchell 8 Webster County 22:12.37 7 53
68 Janey Thompson 08 Henry County 22:12.63 7
69 Rylee Bush 7 Trigg County 22:13.08 7 54
70 Isabelle Graves 08 South Warren 22:13.38 7 55
71 Olivia Burchett 11 Johnson Central 22:13.68 8 56
72 Christina Ausley 12 North Oldham 22:16.30 8 57
73 Megan Blais 11 Fort Campbell 22:17.09 8
74 Brooke Simpson 11 South Warren 22:18.57 8 58
75 Sierra Mercer 10 Rockcastle County 22:20.40 8 59
76 Sophia Warthen 07 Elizabethtown 22:21.03 8 60
77 Hannah Stumbo 10 Collins 22:21.07 8 61
78 Breanna Davison 08 Casey County 22:22.82 8 62
79 Cydney Thompson 12 Boyd County 22:23.70 8 63
80 Peyton Cantrell 10 Russell 22:24.85 8 64
81 Colleen Glazebrook 8 Webster County 22:26.16 9 65
82 Abby Fearin 11 Fleming County 22:26.75 9 66
83 Paige Tapp 12 Webster County 22:28.73 9 67
84 Julie Perkins 11 Fleming County 22:29.13 9 68
85 Claire Ratliff 11 Elizabethtown 22:30.56 9 69
86 Jesse Sanders 12 North Oldham 22:34.83 9 70
87 Sinead Maharrey 12 Collins 22:35.11 9 71
88 Mary Lou Loxley 11 Union County 22:36.67 9
89 Kara Coldiron 12 Russell 22:37.10 9 72
90 Clair Keller 08 Larue County 22:37.95 9
91 Emma Brazeau 12 North Oldham 22:38.66 10 73
92 Allison Blais 11 Fort Campbell 22:39.89 10
93 Brianna Dewitt 10 Rowan County 22:41.82 10
94 Bree Hughes 12 Nelson County 22:41.91 10 74
95 Kenzie Stovall 11 Christian Acad. 22:46.06 10 75
96 Chelby Draper 11 South Warren 22:47.24 10 76
97 Riley Collins 09 Breckinridge County 22:50.36 10
98 Laura Cuin 08 Casey County 22:51.10 10 77
99 Cara Woods 12 Mason County 22:52.19 10 78
100 Jennifer Smith 11 Edmonson County 22:53.36 10 79
101 Emily Johnson 12 Lexington Catholic 22:53.63 11 80
102 Diara Davis 12 Edmonson County 22:54.10 11 81
103 Lauren Eastwood 11 Calloway County 22:54.62 11 82
104 Caden Cole 10 Lexington Catholic 22:54.64 11 83
105 Hannah Jazdzewski 11 Lexington Catholic 22:54.76 11 84
106 Amelia Fogle 09 Boyle County 22:55.87 11 85
107 Aeriel McCay 11 Moore 22:56.18 11
108 Renae Keeton 07 Russell 22:58.03 11 86
109 Bethany Morgan 8 Trigg County 22:58.57 11 87
110 Lakin Delaney 10 Ashland Blazer 22:59.20 11
111 Haley Jordan 09 Nelson County 23:00.34 12 88
112 Madison Gibson 09 Knox Central 23:02.25 12
113 Abigail Keeton 08 Russell 23:03.13 12 89
114 Katie Allen 9 Calloway County 23:03.57 12 90
115 Haylee White 08 South Warren 23:04.28 12 91
116 Nina Kersey 12 John Hardin 23:06.37 12 92
117 Emily Lawyer 08 South Warren 23:07.06 12 93
118 Rachel Cain 12 Rockcastle County 23:12.14 12 94
119 Reagan Bierley 09 Mason County 23:13.06 12 95
120 Nicole Caba 10 Mason County 23:17.24 12 96
121 Kelsey Cyrus 09 Rowan County 23:20.49 13
122 Lanna Prewitt 10 Rockcastle County 23:23.10 13 97
123 Koryn Hatfield 11 Trigg County 23:24.16 13 98
124 Chandler Cole 10 Webster County 23:25.95 13 99
125 Mikayla Runner 11 Nelson County 23:26.95 13 100
126 Hannah Jackson 11 Mason County 23:29.46 13 101
127 Autumn Gregory 07 Wayne County 23:32.70 13 102
128 Christine Vazquez 12 Boyd County 23:34.79 13 103
129 Autumn Courtney 07 Rockcastle County 23:35.34 13 104
130 Elizabeth McGuire 12 Collins 23:36.07 13 105
131 Kennady Doyle 11 Edmonson County 23:37.05 14 106
132 Kendra Griffin 9 Webster County 23:37.59 14 107
133 Lily Swain 11 Calloway County 23:38.07 14 108
134 Sarai McCallon 10 Calloway County 23:38.34 14 109
135 Danielle Hickman 11 Corbin 23:38.89 14
136 Taylor Bochantin 12 Franklin County 23:38.96 14 110
137 Anna Baxter 08 Pendleton County 23:40.49 14
138 Erin O'Niell 07 Nelson County 23:40.86 14 111
139 Kacey Troutt 11 Letcher Central 23:41.87 14 112
140 Kaile Branson 10 Webster County 23:43.26 14 113
141 Megan Yorkey 11 Lexington Catholic 23:45.82 15 114
142 Kirsten Pilcher 11 Franklin County 23:47.48 15 115
143 Delissa Green 12 Calloway County 23:51.78 15 116
144 Sarah Foster 09 Nelson County 23:53.71 15 117
145 Alyssa Sharp 07 Casey County 23:57.61 15 118
146 Ally Damron 11 Letcher Central 23:59.02 15 119
147 Morgan McIntire 09 Christian Acad. 23:59.89 15 120
148 Madison Little 10 Leslie County 24:02.18 15
149 Atavia Scribner 11 Scott 24:03.56 15 121
150 Madison Maddox 10 Collins 24:09.40 15 122
151 Hannah Pritchett 12 Webster County 24:10.18 16 123
152 Christen Reid 11 Fleming County 24:11.09 16 124
153 Paige Miller 12 Elizabethtown 24:11.74 16 125
154 Grayson Collier 10 Letcher Central 24:17.08 16 126
155 Sophia Jackson 11 John Hardin 24:17.88 16 127
156 Jessica Williams 12 Calloway County 24:20.63 16 128
157 Olivia O'Hearn 08 Mason County 24:25.72 16 129
158 Caseylynn Brooks 11 Knox Central 24:32.00 16
159 Samantha Crawfiord 09 Letcher Central 24:32.09 16 130
160 Anela Kinkade 09 Boyle County 24:33.49 16 131
161 Mackenzie Purvis 11 Fleming County 24:36.72 17 132
162 Jamie Beason 11 Franklin County 24:38.25 17 133
163 Taylor Kuklinski 12 Elizabethtown 24:42.15 17 134
164 Peyton Abbott 12 Russell 24:44.10 17 135
165 Breeanna Barnes 8 Trigg County 24:45.74 17 136
166 Sydney Oerther 09 Franklin County 24:49.98 17 137
167 Katana Whitaker 12 John Hardin 24:51.05 17 138
168 Morgan Sweeney 11 Scott 24:51.75 17 139
169 Shelby Smith 09 Boyd County 24:52.83 17 140
170 Emma Boebinger 09 Western Hills 24:53.92 17
171 Evelyn Moore 11 Casey County 24:59.41 18 141
172 Katie Pfeffer 12 Fleming County 25:01.18 18 142
173 Adara Lee 09 Boyd County 25:02.89 18 143
174 Sara Beth Gregory 07 Wayne County 25:06.42 18 144
175 Sarah Meyers 10 South Warren 25:08.00 18 145
176 Abigail Dawson 08 Mason County 25:12.88 18 146
177 Racheal Cowles 07 Edmonson County 25:16.55 18 147
178 Sabrina Ipock 07 Casey County 25:24.15 18 148
179 Shelby Shaefer 08 Pendleton County 25:24.27 18
180 Alyssa Riegsecker 11 Scott 25:26.01 18 149
181 Maddie Luette 12 Christian Acad. 25:28.73 19 150
182 Kaylee McCort 08 Johnson Central 25:29.68 19 151
183 Stamper Stacey 11 Knott Central 25:37.50 19
184 Skyler Ballard 12 Nelson County 25:37.74 19 152
185 Kater Riddle 12 Franklin County 25:39.08 19 153
186 Angelina Avignone 09 John Hardin 25:46.96 19 154
187 Maggie Brockhoff 09 Holmes 25:53.15 19
188 Emily Fairchild 11 Johnson Central 25:54.07 19 155
189 Katlin Gross 10 Breathitt County 26:01.20 19
190 Paige Morella 11 Boyd County 26:02.00 19 156
191 Keaton Thompson 09 Edmonson County 26:17.29 20 157
192 Courtney Brock 12 Letcher Central 26:23.09 20 158
193 Summer Allahham 09 Boyle County 26:36.14 20 159
194 Sierra Reinthaler 11 Johnson Central 26:42.78 20 160
195 Shelby Moran 11 Fleming County 26:49.00 20 161
196 Amber Crawford 12 Letcher Central 26:50.37 20 162
197 Tamia Taylor 10 John Hardin 26:51.37 20 163
198 Kiley Short 10 Letcher Central 26:52.68 20 164
199 Kayla Roark 12 Russell 26:54.15 20 165
200 Elyice Justice 10 Pike County Central 27:03.30 20
201 Veronica Little 11 Johnson Central 28:18.49 21 166
202 Hanna Stettner 12 Russell 29:11.26 21 167
-- Merideth Nikirk 08 Elizabethtown DNF 21
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Highlands 107 9 15 19 28 36 42 44
Total Time: 1:42:56.29
Average: 20:35.26
2 Christian Academy-Louisvi 140 3 11 24 27 75 120 150
Total Time: 1:43:35.40
Average: 20:43.08
3 North Oldham 152 7 10 32 46 57 70 73
Total Time: 1:44:58.05
Average: 20:59.61
4 Collins 174 1 20 21 61 71 105 122
Total Time: 1:44:02.57
Average: 20:48.52
5 Lexington Catholic 206 2 16 25 80 83 84 114
Total Time: 1:45:55.03
Average: 21:11.01
6 Rockcastle County 248 8 40 47 59 94 97 104
Total Time: 1:48:47.43
Average: 21:45.49
7 South Warren 286 6 55 58 76 91 93 145
Total Time: 1:49:57.41
Average: 21:59.49
8 Elizabethtown 309 4 51 60 69 125 134
Total Time: 1:50:31.90
Average: 22:06.38
9 Trigg County 336 48 49 54 87 98 136
Total Time: 1:52:33.55
Average: 22:30.71
10 Scott 340 12 33 35 121 139 149
Total Time: 1:51:40.80
Average: 22:20.16
11 Edmonson County 345 29 50 79 81 106 147 157
Total Time: 1:52:25.20
Average: 22:29.04
12 Boyd County 346 18 22 63 103 140 143 156
Total Time: 1:52:02.65
Average: 22:24.53
13 Casey County 352 43 52 62 77 118 141 148
Total Time: 1:53:08.16
Average: 22:37.64
14 Wayne County 360 34 39 41 102 144
Total Time: 1:53:05.72
Average: 22:37.15
15 Franklin County 388 13 17 110 115 133 137 153
Total Time: 1:52:47.64
Average: 22:33.53
16 Webster County 391 53 65 67 99 107 113 123
Total Time: 1:54:10.80
Average: 22:50.16
17 Nelson County 399 26 74 88 100 111 117 152
Total Time: 1:53:42.66
Average: 22:44.54
18 Boyle County 403 5 23 85 131 159
Total Time: 1:54:14.89
Average: 22:50.98
19 Fleming County 404 14 66 68 124 132 142 161
Total Time: 1:53:59.45
Average: 22:47.89
20 Mason County 407 37 78 95 96 101 129 146
Total Time: 1:54:18.09
Average: 22:51.62
21 Calloway County 420 31 82 90 108 109 116 128
Total Time: 1:54:14.45
Average: 22:50.89
22 John Hardin 440 38 45 92 127 138 154 163
Total Time: 1:55:35.38
Average: 23:07.08
23 Russell 446 64 72 86 89 135 165 167
Total Time: 1:55:47.21
Average: 23:09.45
24 Johnson Central 552 30 56 151 155 160 166
Total Time: 2:01:17.58
Average: 24:15.52
25 Letcher County Central 645 112 119 126 130 158 162 164
Total Time: 2:02:53.15
Average: 24:34.63
Event 2 Boys 5k Run CC CLASS 2A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Men
1 Ethan Shuley 11 Highlands 15:58.14 1 1
2 Trenton Fryman 11 North Oldham 16:19.58 1 2
3 Alex McClarty 10 North Oldham 16:32.54 1 3
4 Mitchael Shelton 11 Webster County 16:50.38 1 4
5 Chas Warden 12 Elizabethtown 16:55.70 1 5
6 Jarrett Mattingly 11 Thomas Nelson 16:59.66 1
7 Tanner Carson 12 McCreary Central 17:00.98 1 6
8 David Jacobs 10 Shelby County 17:02.91 1 7
9 Geoffrey Mearns 11 Highlands 17:04.15 1 8
10 Elijah Miller 08 Boyd County 17:06.96 1 9
11 Christian Cole 11 Lexington Catholic 17:10.82 2 10
12 David Terkula 12 North Oldham 17:13.56 2 11
13 Zach Mehuron 12 Scott 17:15.40 2 12
14 Tyler Andre 11 Russell 17:16.01 2 13
15 Trevor Cole 11 Webster County 17:16.50 2 14
16 Matt Rose 11 Covington Catholic 17:18.42 2 15
17 Cameron Galloway 11 Paducah Tilghman 17:19.15 2
18 Logan Otter 10 North Oldham 17:19.51 2 16
19 Nicholas Beirne 10 North Oldham 17:25.05 2 17
20 Austin Anderson 12 Boyle County 17:26.05 2 18
21 Ronin Periard 10 Webster County 17:28.15 3 19
22 Aaron Kay-Anthony 11 North Oldham 17:29.70 3 20
23 Tyler Bradley 11 Thomas Nelson 17:31.53 3
24 Chris Stoeckel 11 Scott 17:32.81 3 21
25 Donovan Napier 12 Bell County 17:33.13 3 22
26 Zack Hemsath 10 Covington Catholic 17:33.26 3 23
27 Matthew Gray 11 Highlands 17:36.53 3 24
28 Will Ballard 12 Nelson County 17:37.57 3 25
29 Jacob Hershberger 11 Collins 17:37.68 3
30 Will Backscheider 11 Highlands 17:38.28 3 26
31 Jacob England 09 Warren East 17:38.74 4 27
32 Keenan Jones 12 Western Hills 17:39.44 4
33 Robert Daugherty 12 Webster County 17:40.24 4 28
34 Steven Ott 09 Christian Acad. 17:40.43 4 29
35 Caleb Choate 12 Hart County 17:40.90 4
36 Chance Oxford 10 Union County 17:41.26 4
37 Matthew Paverd 10 Shelby County 17:44.03 4 30
38 Preston Glazebrook 11 Webster County 17:44.50 4 31
39 Aaron Osborne 12 Warren East 17:46.05 4 32
40 Jacob Medley 12 Boyd County 17:48.93 4 33
41 Hunter Hayes 09 Boyle County 17:49.41 5 34
42 Jax Downs 09 Russell 17:50.43 5 35
43 August Necamp 12 Lexington Catholic 17:51.27 5 36
44 Cameron Howard 11 Wayne County 17:51.38 5 37
45 Zachary Tucker 10 Wayne County 17:51.57 5 38
46 Cameron Cooper 10 Calloway County 17:54.22 5 39
47 Taylor Whitsell 10 Boyle County 17:56.30 5 40
48 Chase Brieske 12 Lexington Catholic 17:56.67 5 41
49 Shawn Caudill 12 Perry Central 17:56.75 5 42
50 Cole Hazelwood 11 Webster County 17:59.84 5 43
51 Tyler Bates 10 Shelby County 17:59.96 6 44
52 Rahshad Akers 12 Fort Campbell 18:01.89 6 45
53 Thomas Ziegler 11 Covington Catholic 18:03.41 6 46
54 Hunter Gullett 11 Ashland Blazer 18:04.51 6 47
55 Joey Williams 12 East Carter 18:05.93 6
56 David Armistead 10 Shelby County 18:07.02 6 48
57 Seth Atkins 10 Russell 18:07.45 6 49
58 Jacob Scott 12 Edmonson County 18:07.70 6 50
59 Jackson Paul 11 Highlands 18:10.02 6 51
60 Trey Shearer 12 Covington Catholic 18:10.42 6 52
61 Trevor Wayne 12 Letcher Central 18:11.15 7 53
62 Grant Clouse 10 Lexington Catholic 18:11.65 7 54
63 Zachary West 10 Wayne County 18:12.01 7 55
64 Kory Eades 10 Shelby County 18:15.34 7 56
65 Dale Curtis 12 Bath County 18:15.74 7
66 Williams Zach 11 Spencer County 18:15.75 7 57
67 Dalton Sledge 09 Warren East 18:15.97 7 58
68 Chance Stockdale 12 Edmonson County 18:17.15 7 59
69 Josh Kemp 12 Covington Catholic 18:17.16 7 60
70 Tim Poynter 12 Moore 18:18.05 7
71 Josh McGinnis 12 Wayne County 18:19.41 8 61
72 Josh Betts 12 Calloway County 18:19.70 8 62
73 Austin Craft 12 Ashland Blazer 18:20.84 8 63
74 Andrew Dobbs 12 Wayne County 18:20.88 8 64
75 Michael Kotarski 11 John Hardin 18:22.24 8 65
76 Blake Campbell 11 Russell 18:22.76 8 66
77 Jordan Vallance 12 Russell 18:22.87 8 67
78 Nathan West 07 Wayne County 18:23.75 8 68
79 Sean Curtis 10 Johnson Central 18:23.96 8 69
80 Austin Sasse 11 Edmonson County 18:25.06 8 70
81 Trey Hayden 10 Lexington Catholic 18:26.08 9 71
82 Blake Richardson 11 Spencer County 18:27.43 9 72
83 Adam Waggener 12 Christian Acad. 18:28.49 9 73
84 Jarius Beason 12 Warren Central 18:28.55 9
85 Mitchell Miracle 09 Bell County 18:29.71 9 74
86 Ethan George 12 John Hardin 18:29.72 9 75
87 Logan Mattox 09 Western Hills 18:30.10 9
88 Marcell Randall 11 John Hardin 18:31.64 9 76
89 Noah Miller 11 Boyd County 18:31.75 9 77
90 Tanner Kirkland 11 Mason County 18:33.29 9
91 Malik Allahham 09 Boyle County 18:33.46 10 78
92 Dylan Boyle 10 Ashland Blazer 18:34.82 10 79
93 Adam Zimmerman 12 North Oldham 18:35.07 10 80
94 Hunter Detrich 10 Spencer County 18:37.13 10 81
95 AJ Ross 12 Christian Acad. 18:37.42 10 82
96 Caleb Meador 10 Warren Central 18:39.35 10
97 Adam McAnally 08 Elizabethtown 18:39.48 10 83
98 Joe Niehaus 10 Covington Catholic 18:39.66 10 84
99 Rury Eldridge 12 Leslie County 18:40.84 10 85
100 Tristan Kennard 11 Ashland Blazer 18:41.41 10 86
101 Taylor Herron 11 Warren East 18:41.94 11 87
102 Walker Lea 12 Pendleton County 18:42.23 11
103 Sam Fluty 12 Boyle County 18:42.45 11 88
104 Colt Parris 10 Highlands 18:43.26 11 89
105 Jacob Johnson 12 Spencer County 18:43.40 11 90
106 Grant Isaacs 09 Rockcastle County 18:45.44 11
107 Brandon Baker 09 Powell County 18:45.63 11
108 Will Harned 12 Lexington Catholic 18:46.30 11 91
109 Rylan Moore 11 Edmonson County 18:46.59 11 92
110 Drew Bell 11 Wayne County 18:48.53 11 93
111 Alex Goodwin 12 Shelby County 18:48.67 12 94
112 Michael Lomio 12 Knox Central 18:50.02 12
113 Michael Ward 09 Covington Catholic 18:50.30 12 95
114 Hunter Wethington 07 Spencer County 18:50.76 12 96
115 Miguel Espinosa 11 Fort Campbell 18:50.83 12 97
116 Andrew Sitlinger 12 Christian Acad. 18:51.49 12 98
117 Spencer Carman 09 Lexington Catholic 18:55.13 12 99
118 Ethan Dossett 11 Trigg County 18:55.99 12
119 Tyler Rice 11 Knox Central 18:56.78 12
120 Malcom Corbett 9 Paducah Tilghman 18:57.82 12
121 Chase Craig 11 Shelby County 18:57.84 13 100
122 Austin Mattingly 10 Nelson County 18:58.38 13 101
123 Collin Cummins 10 Boyle County 18:58.99 13 102
124 Jack Wegert 12 Christian Acad. 18:59.60 13 103
125 Bradley Bush 11 Boyd County 19:00.06 13 104
126 Nick Anderson 10 Rowan County 19:01.08 13
127 Omar Mascarenas 12 Fort Campbell 19:01.89 13 105
128 Chris Cooper 12 Russell 19:02.44 13 106
129 Jacob Rice 08 Johnson Central 19:03.33 13 107
130 Braxton Whitney 12 Warren East 19:04.31 13 108
131 David Owens 12 McCreary Central 19:04.99 14 109
132 Michael Good 12 Christian Acad. 19:05.15 14 110
133 Noah Brown 09 Casey County 19:07.31 14
134 Logan Wilson 10 Warren East 19:08.86 14 111
135 Parker Mefford 12 Warren East 19:09.03 14 112
136 Logan Eastwood 9 Calloway County 19:09.48 14 113
137 Joel Wafford 10 Spencer County 19:11.78 14 114
138 Matthew Hershberger 10 Collins 19:12.26 14
139 Dylan Wells 12 Edmonson County 19:13.12 14 115
140 Warren Kennedy 11 Moore 19:14.70 14
141 Jake Pirtle 11 Elizabethtown 19:15.32 15 116
142 Steven Cheppo 12 Collins 19:19.64 15
143 Matthew Sargent 11 McCreary Central 19:20.97 15 117
144 Jonathon Long 11 Nelson County 19:23.09 15 118
145 Brian Waddell 11 Fort Campbell 19:26.68 15 119
146 Ethan Mason 12 Bell County 19:28.29 15 120
147 Owen Reid 09 Boyle County 19:28.73 15 121
148 Isaiah Butler 10 Calloway County 19:30.15 15 122
149 Seth Holbrook 12 Boyd County 19:30.21 15 123
150 Montgomery Franxman 12 Pendleton County 19:30.86 15
151 Tyler Hinkle 11 Corbin 19:31.69 16
152 Konnor Duwe 09 Elizabethtown 19:32.06 16 124
153 Logan McNabb 11 Bath County 19:33.49 16
154 Steven DeWitt 11 Spencer County 19:34.08 16 125
155 Tyler Haws 11 John Hardin 19:34.18 16 126
156 Kyle Jones 12 McCreary Central 19:35.29 16 127
157 Logan Woody 10 Bell County 19:42.70 16 128
158 Jensen Martin 11 John Hardin 19:43.11 16 129
159 Chris Schmidt 09 Nelson County 19:43.50 16 130
160 Jonathan Henry 08 Bell County 19:45.51 16 131
161 Travis Hinz 12 Fort Campbell 19:46.71 17 132
162 Sean Aguiar 10 Trigg County 19:47.02 17
163 Paul Avignone 10 John Hardin 19:49.56 17 133
164 Winton Vernon 12 Nelson County 19:53.09 17 134
165 Paul Kotarski 09 John Hardin 19:54.57 17 135
166 Jake Ryan 08 Highlands 19:58.29 17 136
167 Nate Simpson 10 Western Hills 19:58.71 17
168 Jordan Rose 12 Letcher Central 20:00.86 17 137
169 Grayson Stinger 09 Elizabethtown 20:01.07 17 138
170 Sean Collins 11 Elizabethtown 20:01.96 17 139
171 Cole Bedwell 12 Edmonson County 20:03.26 18 140
172 Bradley Larrington 09 Elizabethtown 20:06.30 18 141
173 Codey Phillips 11 McCreary Central 20:06.95 18 142
174 Jarrett Stephenson 12 Scott 20:09.86 18 143
175 Steven Perry 09 Nelson County 20:12.84 18 144
176 Marko Vazquez 12 Calloway County 20:14.13 18 145
177 Ray Humphrey 10 Boyd County 20:15.46 18 146
178 Drew Meredith 11 Edmonson County 20:15.78 18 147
179 Conner Steele 10 Calloway County 20:31.32 18 148
180 Aaron Parent 12 Boyd County 20:31.36 18 149
181 Dylan Wright 12 Pike County Central 20:36.17 19
182 Nick Mcgaughey 12 Nelson County 20:37.93 19 150
183 Zach Tichenor 12 Scott 20:38.74 19 151
184 Isaac Eldridge 07 Bell County 20:41.40 19 152
185 Caleb Price 10 Johnson Central 20:45.85 19 153
186 Joey Eldridge 09 Leslie County 20:47.25 19 154
187 Richard Cornett 09 Perry Central 20:48.03 19 155
188 Evan Cowger 9 Fort Campbell 20:51.16 19 156
189 Will Casto 10 Russell 20:51.61 19 157
190 Cole Raines 10 Bell County 20:55.45 19 158
191 Jacob Trent 12 Powell County 20:58.19 20
192 Dakota Owens 12 Calloway County 20:58.58 20 159
193 Connor Barth 11 Scott 20:58.99 20 160
194 Bryson Hackney 07 Johnson Central 21:00.26 20 161
195 Fred Prins 10 Fort Campbell 21:02.77 20 162
196 Peter Jenkins 12 Ashland Blazer 21:04.71 20 163
197 Reece Clayton 10 Webster County 21:14.19 20 164
198 Alex Curry 12 Christian Acad. 21:15.20 20 165
199 Colton Ratliff 09 Letcher Central 21:23.17 20 166
200 Jordan Tucker 09 McCreary Central 21:23.99 20 167
201 Austin Davis 10 Johnson Central 21:27.48 21 168
202 Dawson Bailey 10 Leslie County 21:30.83 21 169
203 Collen Snell 10 Scott 21:33.27 21 170
204 Caleb Robinson 12 Johnson Central 21:56.36 21 171
205 Luke Potter 12 Letcher Central 22:01.38 21 172
206 Skyler Yonts 10 Letcher Central 22:03.02 21 173
207 Jeremy Sweeney 11 Ashland Blazer 22:09.46 21 174
208 Carmen Bryant 11 Perry Central 22:13.11 21 175
209 Chadwick Thompson 10 Pike County Central 22:14.77 21
210 Austin Stevens 10 Leslie County 22:17.93 21 176
211 Troy Woods 11 Leslie County 22:35.85 22 177
212 Harley Waters 09 McCreary Central 22:47.32 22 178
213 Braydyn Fleming 09 Letcher Central 23:10.95 22 179
214 Mason Blanton 10 Johnson Central 23:25.62 22 180
215 Noah Back 12 Scott 23:55.44 22 181
216 Nick Spangler 08 Letcher Central 24:15.96 22 182
217 Chris Dixon 11 Perry Central 24:32.99 22 183
218 Terry Reed 09 Knott Central 24:45.45 22
219 Lucas Dixon 11 Perry Central 25:12.16 22 184
220 Brody Dixon 09 Perry Central 25:33.45 22 185
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 North Oldham 49 2 3 11 16 17 20 80
Total Time: 1:24:50.24
Average: 16:58.05
2 Webster County 96 4 14 19 28 31 43 164
Total Time: 1:26:59.77
Average: 17:23.96
3 Highlands 110 1 8 24 26 51 89 136
Total Time: 1:26:27.12
Average: 17:17.43
4 Shelby County 185 7 30 44 48 56 94 100
Total Time: 1:29:09.26
Average: 17:49.86
5 Covington Catholic 196 15 23 46 52 60 84 95
Total Time: 1:29:22.67
Average: 17:52.54
6 Lexington Catholic 212 10 36 41 54 71 91 99
Total Time: 1:29:36.49
Average: 17:55.30
7 Russell 230 13 35 49 66 67 106 157
Total Time: 1:29:59.52
Average: 17:59.91
8 Wayne County 255 37 38 55 61 64 68 93
Total Time: 1:30:35.25
Average: 18:07.05
9 Boyle County 258 18 34 40 78 88 102 121
Total Time: 1:30:27.67
Average: 18:05.54
10 Warren East 312 27 32 58 87 108 111 112
Total Time: 1:31:27.01
Average: 18:17.41
11 Boyd County 346 9 33 77 104 123 146 149
Total Time: 1:31:57.91
Average: 18:23.59
12 Christian Academy-Louisvi 385 29 73 82 98 103 110 165
Total Time: 1:32:37.43
Average: 18:31.49
13 Edmonson County 386 50 59 70 92 115 140 147
Total Time: 1:32:49.62
Average: 18:33.93
14 Spencer County 396 57 72 81 90 96 114 125
Total Time: 1:32:54.47
Average: 18:34.90
15 Ashland Blazer 438 47 63 79 86 163 174
Total Time: 1:34:46.29
Average: 18:57.26
16 Elizabethtown 466 5 83 116 124 138 139 141
Total Time: 1:34:23.63
Average: 18:52.73
17 John Hardin 471 65 75 76 126 129 133 135
Total Time: 1:34:40.89
Average: 18:56.18
18 Bell County 475 22 74 120 128 131 152 158
Total Time: 1:34:59.34
Average: 18:59.87
19 Calloway County 481 39 62 113 122 145 148 159
Total Time: 1:35:07.68
Average: 19:01.54
20 Scott 487 12 21 143 151 160 170 181
Total Time: 1:36:35.80
Average: 19:19.16
21 Fort Campbell 498 45 97 105 119 132 156 162
Total Time: 1:35:08.00
Average: 19:01.60
22 McCreary Central 501 6 109 117 127 142 167 178
Total Time: 1:35:09.18
Average: 19:01.84
23 Nelson County 508 25 101 118 130 134 144 150
Total Time: 1:35:35.63
Average: 19:07.13
24 Johnson Central 658 69 107 153 161 168 171 180
Total Time: 1:40:40.88
Average: 20:08.18
25 Letcher County Central 701 53 137 166 172 173 179 182
Total Time: 1:43:39.58
Average: 20:43.92
26 Perry County Central 739 42 155 175 183 184 185
Total Time: 1:50:43.04
Average: 22:08.61
27 Leslie County 761 85 154 169 176 177
Total Time: 1:45:52.70
Average: 21:10.54
Event 1 Girls 5k Run CC CLASS 3A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Women
1 Kathleen Simms 09 Sacred Heart 18:15.02 1 1
2 Abbie Wright 12 Assumption 18:30.79 1 2
3 Brianna Wolken 11 Mercy 18:43.87 1
4 Alena Sapienza-Wright 09 Dupont Manual 18:46.10 1 3
5 Kaitlyn Lacy 09 Male 19:09.41 1 4
6 Sierra Poppell 11 Bullitt East 19:13.31 1
7 Megan Buechler 11 Sacred Heart 19:19.72 1 5
8 Makenzie Cooper 07 George Rogers Clark 19:24.53 1 6
9 Jennah Flairty 12 Campbell County 19:30.82 1
10 Abby Reburn 10 Sacred Heart 19:32.01 1 7
11 Samantha Simms 12 Sacred Heart 19:33.89 2 8
12 Hallie Searcy 10 South Oldham 19:35.83 2 9
13 Julia Manning 11 Madison Central 19:38.26 2 10
14 Sarah Crawford 11 Assumption 19:39.12 2 11
15 Ivanna Sabino 11 Madison Central 19:45.41 2 12
16 Hailey Stallings 08 Grayson County 19:51.12 2 13
17 Sydney Larkin 11 Assumption 19:52.12 2 14
18 Samantha Griffin 11 Oldham County 19:52.61 2 15
19 Jensen Bales 11 Ryle 19:56.11 2 16
20 Sophia Delisio 08 Simon Kenton 19:56.39 2 17
21 BreeAnn Burgess 12 Daviess County 19:57.00 3 18
22 Jordan Grantz 09 Dupont Manual 19:58.42 3 19
23 Sydney McWhorter 08 South Laurel 19:59.35 3
24 Brittney Hansen 11 Bowling Green 20:00.75 3
25 Emma Kuntz 10 Dupont Manual 20:00.76 3 20
26 Carmen Harper 09 Sacred Heart 20:01.39 3 21
27 Olivia Wilson 10 Daviess County 20:03.21 3 22
28 Haley Webb 10 South Oldham 20:05.97 3 23
29 Hannah King 12 Meade County 20:11.57 3 24
30 Meredith Hiles 10 Simon Kenton 20:17.78 3 25
31 Natalie Kleier 11 Notre Dame 20:17.97 4 26
32 Kathryn Wolfe 09 Daviess County 20:20.86 4 27
33 Catherine Sullivan 09 Eastern 20:22.24 4
34 Allison Burgin 11 Eastern 20:24.58 4
35 Maggie Kaelin 12 Assumption 20:25.17 4 28
36 Ashley Reyna-padilla 11 Oldham County 20:25.38 4 29
37 Erin Wilson 12 South Oldham 20:28.72 4 30
38 Devin Mayfield 08 Pulaski County 20:32.84 4 31
39 Ashley Zimmerman 10 McCracken County 20:37.73 4 32
40 Emily Gogel 11 Scott County 20:38.56 4
41 Megan Kelter 08 Cooper 20:38.85 5 33
42 Lillie Neltner 11 Sacred Heart 20:38.90 5 34
43 Sidney Reagor 09 Campbell County 20:39.07 5
44 Briana Vance 11 Oldham County 20:39.62 5 35
45 Leslie Burns 12 Apollo 20:40.06 5
46 Kaleigh Chanley 10 Daviess County 20:41.37 5 36
47 Madison Messina 11 Male 20:41.98 5 37
48 Rachel Gibson 09 Oldham County 20:42.11 5 38
49 Emily Chandler 09 Central Hardin 20:45.79 5
50 Caroline Tafel 09 Sacred Heart 20:45.84 5 39
51 Sarah Abukwaik 10 Oldham County 20:46.44 6 40
52 Lexie Boling 11 Daviess County 20:51.47 6 41
53 Savanna Duff 09 Tates Creek 20:54.04 6 42
54 Katelyn Nichols 09 Ryle 20:54.28 6 43
55 Halle Mullenix 09 Meade County 20:54.33 6 44
56 Amanda Wright 09 Ryle 20:55.19 6 45
57 Kendall Hayes 08 Woodford County 20:56.23 6 46
58 Savannah Heckman 11 Male 20:56.41 6 47
59 Lynda Scannell 09 Greenwood 20:56.67 6 48
60 Sarah Browning 12 Daviess County 20:56.97 6 49
61 Maggie Kiper 10 Male 20:57.57 7 50
62 Erica Holt 11 Graves County 20:58.53 7 51
63 Alexa Snyder 10 Madison Central 20:58.90 7 52
64 Kayla Alsup 12 South Oldham 20:59.86 7 53
65 Ashlee Davis 12 Meade County 20:59.89 7 54
66 Alex Girten 12 Owensboro 21:01.16 7 55
67 Kelsey Phillips 11 Bullitt Central 21:01.65 7
68 Faith Elder 08 Graves County 21:03.94 7 56
69 Kaylyn Suitor 10 McCracken County 21:04.88 7 57
70 Rebecca Facktor 12 Ballard 21:05.68 7
71 Breanna Alderton 09 Daviess County 21:05.96 8 58
72 Evelyn Constant 09 Oldham County 21:07.12 8 59
73 Meghan Carrico 11 Assumption 21:07.70 8 60
74 Marqueritte Wheeler 11 South Oldham 21:08.19 8 61
75 Mckenzie Lachmann 10 Simon Kenton 21:08.79 8 62
76 Olivia Napier 11 Bullitt East 21:09.28 8
77 Maeve Watts-Roy 09 Dupont Manual 21:09.29 8 63
78 Autumn Knight 07 McCracken County 21:10.49 8 64
79 Riley Glenn 10 Oldham County 21:11.58 8 65
80 April Eling 10 Montgomery County 21:12.60 8
81 MiKayla Morton 09 Male 21:13.61 9 66
82 Danielle Hooper 08 Dixie Heights 21:13.82 9
83 Leah Jessee 07 Barren County 21:14.51 9
84 Desteni Thomas 07 Graves County 21:14.72 9 67
85 Daria Ochenkowski 12 Henry Clay 21:15.43 9 68
86 Melanie Manning 11 Madison Central 21:17.59 9 69
87 Mary Kate Powers 12 Meade County 21:18.12 9 70
88 Julia Sammet 09 Henry Clay 21:19.69 9 71
89 Mary Grace Hill 12 Lafayette 21:22.15 9
90 Eliza Lenihan 11 Notre Dame 21:23.24 9 72
91 Jerrica Hanson 09 South Oldham 21:23.93 10 73
92 Hannah Holland 07 Muhlenberg County 21:25.31 10
93 Annie Vandenberg 09 Paul Dunbar 21:25.36 10 74
94 Olivia Honaker 11 Meade County 21:26.11 10 75
95 Eliza Jane Schaeffer 11 Henry Clay 21:26.38 10 76
96 Emma Wells 08 Tates Creek 21:26.68 10 77
97 Kinsey Roberts 09 Anderson County 21:28.20 10
98 Riley Head 11 Dupont Manual 21:29.46 10 78
99 Mary Robinson 12 Mercy 21:30.41 10
100 Lataviya Felder 10 Hopkinsville 21:31.33 10
101 Anja Arlinghaus 09 Simon Kenton 21:31.63 11 79
102 Hannah Corbin 12 North Hardin 21:32.00 11 80
103 Olivia Goessling 12 Cooper 21:33.94 11 81
104 Lisi Spence 12 Assumption 21:34.45 11 82
105 Alyssa Hyden 10 Pulaski County 21:34.74 11 83
106 Emma Dryden 11 Dupont Manual 21:37.22 11 84
107 Maddy Jenkins 09 Paul Dunbar 21:38.04 11 85
108 Emily Williams 09 Owensboro 21:38.92 11 86
109 Sydney King 08 North Laurel 21:39.84 11 87
110 Janayla Watts 08 North Hardin 21:40.81 11 88
111 Abbigail Arnold 10 Henderson County 21:41.24 12
112 Jennie Clark 11 Henry Clay 21:41.37 12 89
113 Alyssa Neal 09 Meade County 21:42.26 12 90
114 Shannon Smith 10 Grayson County 21:42.93 12 91
115 Miranda Morton 09 Male 21:43.53 12 92
116 Molly Fallon 10 Male 21:45.30 12 93
117 Meredith Johnson 09 Logan County 21:45.72 12
118 Mackenzie Wren 10 Ryle 21:45.88 12 94
119 Lindsey Thomas 11 Graves County 21:46.37 12 95
120 Alana Long 12 Owensboro 21:47.63 12 96
121 Jewelee Holbrook 08 Montgomery County 21:48.62 13
122 Brooke Rickert 09 Ryle 21:48.76 13 97
123 Molly Howell 08 Grant County 21:49.03 13
124 Jordyn Hurley 09 Tates Creek 21:49.45 13 98
125 Bekah Hall 09 Woodford County 21:50.47 13 99
126 Rachael Lappin 09 Ryle 21:50.64 13 100
127 Erika Wallace 11 Madisonville 21:52.11 13
128 Sophie Beavin 11 Assumption 21:53.43 13 101
129 Morgan Gourley 11 Lincoln County 21:55.68 13
130 Labreea Hall 11 Dupont Manual 21:57.07 13 102
131 Ashley Phelps 11 Southwestern 21:57.84 14
132 Megan Cannon 10 Owensboro 22:01.22 14 103
133 Regan Martin 10 Woodford County 22:02.49 14 104
134 Sarah Wiseman 10 North Hardin 22:02.95 14 105
135 Rebekka Walker 08 McCracken County 22:03.08 14 106
136 Jodie Smith 10 Woodford County 22:03.15 14 107
137 Alyssa Hamilton 11 South Laurel 22:05.43 14
138 Ashley Spiller 10 Greenwood 22:07.27 14 108
139 Gabby Long 10 West Jessamine 22:07.77 14 109
140 Leighanne Higdon 09 Butler 22:09.32 14
141 Kaylee Masden 08 Grayson County 22:10.77 15 110
142 Kori Redden 07 Graves County 22:11.09 15 111
143 Heather Priddy 09 Grayson County 22:12.32 15 112
144 Nell Keeley 09 Owensboro 22:14.11 15 113
145 Catolina Chavez 12 North Hardin 22:15.13 15 114
146 Kaitlyn Bach 10 Ryle 22:16.72 15 115
147 Katrina Hellman 12 Simon Kenton 22:18.70 15 116
148 Abigail York 10 Madison Central 22:19.01 15 117
149 Sophie Grogan 09 McCracken County 22:20.26 15 118
150 Danielle Fabel 11 Meade County 22:22.69 15 119
151 Jaden West 09 Graves County 22:23.30 16 120
152 Kylie Russ 12 Tates Creek 22:23.91 16 121
153 Madeline Lee 09 Madison Central 22:30.15 16 122
154 Kelsey Dinning 09 Greenwood 22:30.74 16 123
155 Holly Crouch 07 North Laurel 22:31.95 16 124
156 Maggie Dowdy 07 McCracken County 22:34.52 16 125
157 Clair Lamb 07 Graves County 22:35.50 16 126
158 Sallie Sutton 09 Bowling Green 22:36.55 16
159 Kassidy Orrender 12 South Oldham 22:37.53 16 127
160 Katie Gilbert 11 North Hardin 22:41.54 16 128
161 Charlotte Kessinger 09 Henry Clay 22:42.37 17 129
162 Isabelle Armstrong 08 Cooper 22:43.44 17 130
163 Julia Poole 09 Bullitt East 22:46.80 17
164 Kylie Mink 12 Woodford County 22:50.20 17 131
165 Carly Wolnitzek 12 Notre Dame 22:50.53 17 132
166 Macy Moriconi 10 Notre Dame 22:52.10 17 133
167 Emma Taylor 07 George Rogers Clark 22:52.25 17 134
168 Maria Topmiller 12 Notre Dame 22:54.02 17 135
169 Natalie Hatfield 09 Owensboro 22:57.48 17 136
170 Makenzie Barnes 08 Butler 22:59.29 17
171 Ava Gray 10 Notre Dame 23:02.04 18 137
172 Brianna Poole 10 Bullitt East 23:02.23 18
173 Grace Gorby 09 Grayson County 23:04.80 18 138
174 Isobel Peterson 09 West Jessamine 23:05.13 18 139
175 Jenna Lawson 12 Henry Clay 23:07.04 18 140
176 Ashaunte Watts 07 North Hardin 23:08.55 18 141
177 Katie Brown 07 North Laurel 23:08.65 18 142
178 Addyson Draper 12 Paul Dunbar 23:09.42 18 143
178 Erin Mogus 11 Cooper 23:09.42 18 144
180 Hope Leeper 09 Greenwood 23:12.66 18 145
181 Autumn Mattingly 12 Butler 23:14.74 19
182 Morgan Kannapel 11 Grayson County 23:14.88 19 146
183 Sarah Burton 08 Pulaski County 23:21.45 19 147
184 Mary Melhuish 09 Madison Southern 23:21.74 19
185 Betsy Schein 12 Tates Creek 23:24.82 19 148
186 Bethany Hamilton 10 West Jessamine 23:25.69 19 149
187 Ashton Fitzpatrick 10 West Jessamine 23:26.65 19 150
188 Carly Brooks 10 Notre Dame 23:26.82 19 151
189 Abbie Winfield 11 Henry Clay 23:32.37 19 152
190 Kendall Myers 12 North Laurel 23:34.53 19 153
191 Michaela Dukes 09 Simon Kenton 23:37.60 20 154
192 Kendall Burns 10 Simon Kenton 23:38.38 20 155
193 Emory Mcclard 12 Greenwood 23:39.49 20 156
194 Jessica Riddle 09 Dixie Heights 23:46.07 20
195 Jessica Smith 10 Woodford County 23:47.17 20 157
196 Meghan Perez 09 Greenwood 23:48.60 20 158
197 Jesse Olmstead 07 Pulaski County 23:49.11 20 159
198 Lydia Gapp 11 George Rogers Clark 23:50.49 20 160
199 Anna Morgan 07 Pulaski County 23:50.61 20 161
200 Emery Crume 08 Grayson County 23:51.69 20 162
201 Megan Dwyer 09 Cooper 23:51.93 21 163
202 Mayah Plucinski 12 Tates Creek 23:55.46 21 164
203 Jillian Shufelt 12 North Hardin 23:59.53 21 165
204 Rachel Puckett 07 George Rogers Clark 24:02.01 21 166
205 Ashley Dragan 11 Cooper 24:09.05 21 167
206 Macy Feltner 08 North Laurel 24:11.23 21 168
207 Ella Hamm 09 North Laurel 24:13.06 21 169
208 Destiny Davis 09 Tates Creek 24:28.61 21 170
209 Kasey Sprague 10 Paul Dunbar 24:32.53 21 171
210 Emily Mcgrath 10 Cooper 24:37.20 21 172
211 Julia Graves 08 George Rogers Clark 24:39.78 22 173
212 Lasharia Young 09 Pleasure Ridge Park 24:46.89 22
213 Meredith Gorman 11 Paul Dunbar 24:47.32 22 174
214 Emily Jones 11 Madison Central 24:52.07 22 175
215 Jean Weaver 12 Pulaski County 25:04.42 22 176
216 Bethany Moon 12 West Jessamine 25:12.24 22 177
217 Gabi Collier 12 North Laurel 25:15.09 22 178
218 Sascha Stryker 11 West Jessamine 25:20.58 22 179
219 Haleigh Martin 12 McCracken County 25:22.64 22 180
220 Turner Reynolds 09 Woodford County 25:28.82 22 181
221 Kelsi Shivel 09 Pulaski County 26:06.29 23 182
222 Cydney Fones 12 Greenwood 26:26.67 23 183
223 Brionna Greer 10 Owensboro 27:04.10 23 184
224 Alyssa Gaunce 09 George Rogers Clark 27:42.58 23 185
225 Sarah Pack 12 Paul Dunbar 30:13.46 23 186
-- Lauren Hemenover 10 West Jessamine DNF 23
-- McKenzie Miller 09 Paul Dunbar DNF 23
-- Megan Marie Rowe 10 George Rogers Clark DNF 23
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Sacred Heart 42 1 5 7 8 21 34 39
Total Time: 1:36:42.03
Average: 19:20.41
2 Assumption 115 2 11 14 28 60 82 101
Total Time: 1:39:34.90
Average: 19:54.98
3 Daviess County 144 18 22 27 36 41 49 58
Total Time: 1:41:53.91
Average: 20:22.79
4 Oldham County 157 15 29 35 38 40 59 65
Total Time: 1:42:26.16
Average: 20:29.24
5 South Oldham 176 9 23 30 53 61 73 127
Total Time: 1:42:18.57
Average: 20:27.72
6 Dupont Manual 183 3 19 20 63 78 84 102
Total Time: 1:41:24.03
Average: 20:16.81
7 Male 204 4 37 47 50 66 92 93
Total Time: 1:42:58.98
Average: 20:35.80
8 Madison Central 260 10 12 52 69 117 122 175
Total Time: 1:43:59.17
Average: 20:47.84
9 Meade County 267 24 44 54 70 75 90 119
Total Time: 1:44:50.02
Average: 20:58.01
10 Ryle 295 16 43 45 94 97 100 115
Total Time: 1:45:20.22
Average: 21:04.05
11 Simon Kenton 299 17 25 62 79 116 154 155
Total Time: 1:45:13.29
Average: 21:02.66
12 McCracken County 377 32 57 64 106 118 125 180
Total Time: 1:47:16.44
Average: 21:27.29
13 Graves County 380 51 56 67 95 111 120 126
Total Time: 1:47:14.65
Average: 21:26.93
14 Henry Clay 433 68 71 76 89 129 140 152
Total Time: 1:48:25.24
Average: 21:41.05
15 Owensboro 453 55 86 96 103 113 136 184
Total Time: 1:48:43.04
Average: 21:44.61
16 Grayson County 464 13 91 110 112 138 146 162
Total Time: 1:49:01.94
Average: 21:48.39
17 Tates Creek 486 42 77 98 121 148 164 170
Total Time: 1:49:58.90
Average: 21:59.78
18 Woodford County 487 46 99 104 107 131 157 181
Total Time: 1:49:42.54
Average: 21:56.51
19 Notre Dame 498 26 72 132 133 135 137 151
Total Time: 1:50:17.86
Average: 22:03.58
20 North Hardin 515 80 88 105 114 128 141 165
Total Time: 1:50:12.43
Average: 22:02.49
21 Cooper 551 33 81 130 144 163 167 172
Total Time: 1:51:57.58
Average: 22:23.52
22 Greenwood 580 48 108 123 145 156 158 183
Total Time: 1:52:26.83
Average: 22:29.37
23 Pulaski County 581 31 83 147 159 161 176 182
Total Time: 1:53:08.75
Average: 22:37.75
24 George Rogers Clark 639 6 134 160 166 173 185
Total Time: 1:54:49.07
Average: 22:57.82
25 Paul Laurence Dunbar 647 74 85 143 171 174 186
Total Time: 1:55:32.67
Average: 23:06.54
26 North Laurel 674 87 124 142 153 168 169 178
Total Time: 1:55:06.20
Average: 23:01.24
27 West Jessamine 724 109 139 149 150 177 179
Total Time: 1:57:17.48
Average: 23:27.50
Event 2 Boys 5k Run CC CLASS 3A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Men
1 Brennan Fields 11 Madison Central 15:54.73 1 1
2 Tanner Dowdy 11 South Oldham 15:59.82 1 2
3 Jackson Cooper 12 Central Hardin 16:00.89 1 3
4 Cole Dowdy 11 South Oldham 16:03.35 1 4
5 Zachary Stewart 12 Cooper 16:13.24 1 5
6 Vince Turner 12 Trinity 16:13.92 1 6
7 Brady Baker 12 Cooper 16:16.25 1 7
8 Spencer Hayden 11 St. Xavier 16:16.50 1 8
9 Connor Greenhalgh 12 Cooper 16:19.90 1 9
10 Yared Nuguse 10 Dupont Manual 16:23.64 1 10
11 Alex Mortimer 10 Tates Creek 16:27.34 2 11
12 Sam Smith 10 Pulaski County 16:28.54 2 12
13 Bret Crawford 12 Grayson County 16:30.46 2 13
14 Mitchell Greenhalgh 12 Cooper 16:34.60 2 14
15 Ryan Guenthner 10 St. Xavier 16:35.02 2 15
16 Sam McCalpin 11 Trinity 16:36.05 2 16
17 Andrew Garvey 12 St. Xavier 16:37.59 2 17
18 Justin Hanson 12 South Oldham 16:42.08 2 18
19 Henry Geisler 12 St. Xavier 16:42.34 2 19
20 Ben Currey 09 Ballard 16:43.51 2 20
21 Jacob Robertson 11 Meade County 16:43.71 3 21
22 Hayden Tinal 11 South Oldham 16:45.17 3 22
23 Robert Rupp 12 North Hardin 16:46.42 3 23
24 Kyle Johnson 12 Bowling Green 16:47.25 3 24
25 Seth Richardson 11 Madison Central 16:51.25 3 25
26 Ben Kleine-kracht 12 St. Xavier 16:53.05 3 26
27 Ben Young 12 Tates Creek 16:54.62 3 27
28 Matthew Thomas 11 St. Xavier 16:55.97 3 28
29 Taylor Osborn 11 Trinity 16:57.45 3 29
30 Jack Meredith 09 Trinity 16:57.94 3 30
31 Justin Reed 11 Ryle 16:58.52 4 31
32 Marcus Grady 11 Atherton 16:59.14 4
33 Luke Hoover 09 Eastern 17:00.41 4 32
34 Logan Greco 10 Meade County 17:00.71 4 33
35 Marcos Macias 11 Graves County 17:01.45 4
36 Joseph Morales 11 Meade County 17:02.56 4 34
37 Jonathan Howard 12 Meade County 17:03.86 4 35
38 Corbin Harris 12 Grayson County 17:03.89 4 36
39 Phillip Sandman 11 Trinity 17:04.57 4 37
40 Aidan Skeeters 11 South Oldham 17:07.32 4 38
41 Nick Baumann 12 Conner 17:07.63 5 39
42 Sam Ackerman 09 Eastern 17:07.73 5 40
43 Austin Moran 12 Butler 17:08.23 5 41
44 Chris Adams 11 Dupont Manual 17:08.68 5 42
45 Griffin Sexton 11 Madison Central 17:09.65 5 43
46 Trajon Hall 11 Bowling Green 17:10.38 5 44
47 Caleb Whitfield 12 Madisonville 17:12.73 5 45
48 Colby Wiesman 09 Apollo 17:14.90 5 46
49 Oscar Ramirez 11 Ryle 17:15.17 5 47
50 Brennan Perkins 10 Pulaski County 17:15.73 5 48
51 Seth Boone 11 Apollo 17:15.98 6 49
52 Spencer Brainard 12 Southwestern 17:17.08 6 50
53 Nick Kapalungan 12 Meade County 17:17.24 6 51
54 Trevor Warren 09 Trinity 17:18.39 6 52
55 Jordan Carrington 12 Southwestern 17:18.42 6 53
56 Noah Schwartz 09 Meade County 17:19.09 6 54
57 Carter Cantwell 12 North Hardin 17:21.58 6 55
58 Christian Wright 11 Central Hardin 17:22.26 6 56
59 Emerson Wells 09 Eastern 17:22.87 6 57
60 Jacob Carnine 12 Marshall County 17:23.77 6 58
61 Patrick Quire 11 Central Hardin 17:24.66 7 59
62 Grant Brockman 11 Madison Central 17:24.68 7 60
63 Caleb Watson 11 Cooper 17:25.30 7 61
64 Joseph Brown 11 South Oldham 17:25.80 7 62
65 Darius Payne 12 Dupont Manual 17:27.75 7 63
66 Barrett Eddings 10 Madisonville 17:28.25 7 64
67 Zan McClelland 11 Daviess County 17:30.25 7 65
68 Aj Plitzuweit 09 Dixie Heights 17:30.66 7
69 Evan Lang 12 Trinity 17:31.85 7 66
70 Joseph Ray 12 Butler 17:32.08 7 67
71 Carter Whalen 12 Henry Clay 17:32.66 8 68
72 John Rhodes 12 Bryan Station 17:33.77 8
73 Koby Ezell 11 Daviess County 17:33.92 8 69
74 Noah Kudla 12 Ryle 17:34.91 8 70
75 Zakry Zwygart 12 Scott County 17:35.45 8 71
76 Jonah Mitchell 07 Muhlenberg County 17:35.65 8 72
77 Matthew Inman 10 Paul Dunbar 17:36.74 8 73
78 Jarrett Crawford 09 Grayson County 17:38.33 8 74
79 Matt Uyeda 12 Ryle 17:38.69 8 75
80 Tyler Klain 12 Male 17:38.89 8
81 William Anderson 12 Central Hardin 17:39.11 9 76
82 Alex Schell 10 Madisonville 17:39.49 9 77
83 Evan Cobb 12 Ballard 17:39.54 9 78
84 Sam Beach 11 Eastern 17:40.12 9 79
85 Colin Sheehan 12 Greenwood 17:40.87 9
86 Wes Grogan 07 McCracken County 17:41.53 9
87 Collin Wells 11 Eastern 17:41.99 9 80
88 Cole Green 12 Bullitt East 17:42.66 9
89 Zach Carr 12 North Hardin 17:42.67 9 81
90 Tyler Just 12 St. Xavier 17:43.17 10 83
90 Mark Chaplin 12 Campbell County 17:43.17 9 82
92 Joe Bandy 12 West Jessamine 17:43.67 10 84
93 Elijah Olige 12 Paul Dunbar 17:43.96 10 85
94 Jack Carter 11 Daviess County 17:44.45 10 86
95 Thomas Comer 11 Campbell County 17:44.70 10 87
96 Jacob Fryer 09 Scott County 17:45.35 10 88
97 Jonathan Liversedge 12 West Jessamine 17:46.07 10 89
98 Bradley Stone 12 Grayson County 17:46.63 10 90
99 Isaac Shelton 11 Bullitt East 17:46.87 10
100 Matthew Fischer 11 Central Hardin 17:46.91 10 91
101 Bart Robertson 10 Madisonville 17:47.07 11 92
102 Garrett Napier 11 North Laurel 17:47.86 11 93
103 Donta Millay 09 Daviess County 17:48.23 11 94
104 Kyle Sprague 11 Tates Creek 17:50.55 11 95
105 Michael Hoffman 10 Cooper 17:50.83 11 96
106 Conner Hounshell 11 Oldham County 17:51.77 11
107 Steven Engle 12 Harlan County 17:51.97 11
108 Kainen Grimm 11 Atherton 17:52.30 11
109 Bradley Mahaffey 12 Bullitt Central 17:54.11 11
110 Timmy Michael 11 Paul Dunbar 17:54.55 11 97
111 Alex Levesque 12 Greenwood 17:54.96 12
112 Levi Hall 10 Meade County 17:55.03 12 98
113 Dalton Walden 12 Whitley County 17:55.49 12
114 Eli Wall 10 North Hardin 17:56.18 12 99
115 Josh Dye 10 Dupont Manual 17:56.88 12 100
116 Thomas Hill 10 Lafayette 17:56.92 12 101
116 Owen Powell 12 Simon Kenton 17:56.92 12
118 Gavin Grossman 09 Dupont Manual 17:57.40 12 102
119 Adam Osborne 10 South Oldham 17:57.41 12 103
120 Jiovanni Rivera 11 North Hardin 17:59.09 12 104
121 Jake Vandermosten 12 Cooper 17:59.54 13 105
122 Ryan Tagher 12 Ryle 17:59.81 13 106
123 Mikah Bailey 10 East Jessamine 18:00.16 13
124 Jared Neiser 12 Campbell County 18:00.18 13 107
125 Atlee Campbell 12 Muhlenberg County 18:01.52 13 108
126 Dylan West 12 Male 18:02.25 13
127 Scott Kaiser 11 Lafayette 18:04.38 13 109
128 Jon Koogler 12 Conner 18:05.11 13 110
129 August Pirraglia 10 Ballard 18:05.14 13 111
130 Hunter Kurz 09 Daviess County 18:05.42 13 112
131 Connor Bowles 11 Madisonville 18:07.26 14 113
132 Edward Games 12 Bowling Green 18:07.90 14 114
133 Joseph Mcgrath 10 Campbell County 18:08.24 14 115
134 Benjamin Capps 11 Daviess County 18:09.39 14 116
135 Jesse Seales 12 West Jessamine 18:10.16 14 117
136 Cole Ralenkotter 10 Henry Clay 18:10.65 14 118
137 Young Koh 12 West Jessamine 18:10.89 14 119
138 Garrett Puckett 08 Madison Central 18:10.93 14 120
139 Cody Horn 09 Butler 18:11.70 14 121
140 Dylan Mitchell 11 Butler 18:12.65 14 122
141 Noah Murphy 10 Lafayette 18:13.10 15 123
142 Alex Murrell 12 North Hardin 18:14.89 15 124
143 Derek Gouge 10 Grant County 18:16.05 15
144 Robert Carter 11 Eastern 18:16.25 15 125
145 Sam Ward 11 Greenwood 18:17.46 15
146 Ben Camuel 08 Tates Creek 18:18.47 15 126
147 Andrew Shoaf 12 Paul Dunbar 18:18.53 15 127
148 Jerrod Lainhart 12 Conner 18:19.16 15 128
149 Connor Chlebowy 10 Paul Dunbar 18:19.48 15 129
150 Thomas Lyne 10 Logan County 18:19.90 15
151 Joseph Brock 12 West Jessamine 18:20.55 16 130
152 Steven Newman 08 Muhlenberg County 18:21.53 16 131
153 Logan Hopper 10 Madisonville 18:23.20 16 132
154 Adam Hack 12 Butler 18:25.60 16 133
155 Kyle Robinson 12 Henderson County 18:25.80 16
156 Jemison Beavers 08 Grant County 18:26.20 16
157 Kyle Young 12 Fern Creek 18:26.25 16
158 Macean Cook 10 Conner 18:26.58 16 134
159 Jett Baker 09 Daviess County 18:27.47 16 135
160 Jordan Mossinger 10 Ryle 18:27.74 16 136
161 Brandon Castillo 11 Henry Clay 18:28.11 17 137
162 Brian Kanan 10 Bowling Green 18:28.92 17 138
163 Jalen Taylor 09 Apollo 18:29.34 17 139
164 Brandon Dulaney 12 North Hardin 18:30.22 17 140
165 Zach Beville 10 Grayson County 18:30.27 17 141
166 John Bowling 10 North Laurel 18:31.17 17 142
167 Mark Rich 12 Ryle 18:31.87 17 143
168 Jefferson Richardson 11 Eastern 18:32.26 17 144
169 Keagan White 11 West Jessamine 18:33.23 17 145
170 Adam Castleberry 10 Tates Creek 18:33.99 17 146
171 Duncan Finch 10 Pulaski County 18:34.82 18 147
172 Alex Sheek 10 Butler 18:34.93 18 148
173 Dylan Sparks 12 Tates Creek 18:35.08 18 149
174 Franklin Boyd 12 Conner 18:35.78 18 150
175 Timothy Clemons 12 Dupont Manual 18:36.70 18 151
176 Sean Boone 09 Apollo 18:36.92 18 152
177 Harrison Keith 10 Woodford County 18:39.91 18
178 Eli Thomas 09 Grayson County 18:40.30 18 153
179 John Caron 09 Henderson County 18:42.89 18
180 Zach Collins 09 North Laurel 18:44.21 18 154
181 Warren Green 11 Owensboro 18:44.29 19
182 Quinn Endicott 10 West Jessamine 18:44.70 19 155
183 Sean Cardwell 10 Madisonville 18:47.13 19 156
184 Tiler Zwygart 09 Scott County 18:47.56 19 157
185 Douglas Ringer 09 Oldham County 18:47.72 19
186 Levi Crossley 12 Logan County 18:48.22 19
187 Edward Ash 12 Paul Dunbar 18:48.86 19 158
188 Christopher Grinstead 10 Bowling Green 18:50.01 19 159
189 Jackson Reed 10 Marshall County 18:50.97 19 160
190 Daniel Palmer 12 Conner 18:51.27 19 161
191 Oliver Melton 09 Apollo 18:52.11 20 162
192 Brian Mudrak 12 Scott County 18:52.25 20 163
193 Nathan Littrell 12 Conner 18:52.48 20 164
194 Guy York 11 Henry Clay 18:52.56 20 165
195 William Atkins 12 Henry Clay 18:53.27 20 166
196 Harrison Owens 10 Bryan Station 18:54.71 20
197 Tyler Hall 11 Central Hardin 18:56.03 20 167
198 Gabe Carter 09 Ballard 18:57.89 20 168
199 Luke Florence 10 Paul Dunbar 18:58.29 20 169
200 Daulton Ramsey 09 Southwestern 18:59.14 20 170
201 David Shoemaker 12 Scott County 19:00.15 21 171
202 Daniel Cooper 11 Butler 19:03.29 21 172
203 Joseph Reed 10 Marshall County 19:06.63 21 173
204 Bobby Payne 09 Lafayette 19:06.80 21 174
205 Lucas Smith 08 Pulaski County 19:08.50 21 175
206 Shawn Mcgrath 10 Campbell County 19:09.34 21 176
207 Dean Heltsley 10 Muhlenberg County 19:09.53 21 177
208 Tieler Hamlet 11 Marshall County 19:09.56 21 178
209 Ryan Wall 10 East Jessamine 19:09.90 21
210 Derek Shaffer 12 Scott County 19:10.65 21 179
211 Jacob Nichols 09 North Laurel 19:11.69 22 180
212 Jarod Christopher 11 Henry Clay 19:13.05 22 181
213 Connor Jackson 12 Montgomery County 19:14.25 22
214 Tanner Harris 12 Southwestern 19:14.83 22 182
215 Cameron Ikard 11 Madison Central 19:15.88 22 183
216 Eli English 09 Marshall County 19:18.02 22 184
217 Connor Gerhardt 10 Dupont Manual 19:19.54 22 185
218 Blake Sims 11 Scott County 19:20.43 22 186
219 Aaron Barnett 12 George Rogers Clark 19:22.95 22
220 Jason Carter 09 Ballard 19:23.05 22 187
221 Mason Stogsdill 09 Pulaski County 19:23.36 23 188
222 Zach Moore 11 Muhlenberg County 19:26.49 23 189
223 Mitchell Givens 10 Ballard 19:27.16 23 190
224 Drew Powers 10 Central Hardin 19:27.86 23 191
225 Riley Crawford 09 Pulaski County 19:30.62 23 192
226 Jacob Ferguson 11 Henry Clay 19:32.37 23 193
227 Joshua Watkins 09 Lafayette 19:33.48 23 194
228 Robert Ranseen 10 Tates Creek 19:34.91 23 195
229 Les Mackey 09 Apollo 19:35.30 23 196
230 Chris Morrow 11 Madison Central 19:35.73 23 197
231 Noah Saltsman 09 Grayson County 19:45.35 24 198
232 Jackson Yates 09 Marshall County 19:50.22 24 199
233 Jordan Hancock 11 Muhlenberg County 19:55.27 24 200
234 Austin Shackleford 10 Marshall County 20:01.15 24 201
235 Patrick Railey 10 Lafayette 20:02.75 24 202
236 Colton Conroy 09 Campbell County 20:06.21 24 203
237 Trey Feltner 10 North Laurel 20:06.77 24 204
238 Dakota Wilson 08 Pulaski County 20:11.66 24 205
239 Dillon Lay 11 North Laurel 20:18.95 24 206
240 Timmy Dorris 07 Muhlenberg County 20:19.25 24 207
241 Michael Spencer 11 Bowling Green 20:28.25 25 208
242 Anthony Schwarberg 10 Campbell County 20:39.01 25 209
243 Winston Benge 09 North Laurel 21:07.50 25 210
244 Daniel Peter 09 Lafayette 21:37.61 25 211
245 Will Scott 09 Apollo 21:48.50 25 212
246 Mohammed Hindi 12 Ballard 21:56.43 25 213
247 Joseph Collins 10 Bowling Green 23:31.53 25 214
248 Ryan Carrington 09 Southwestern 24:07.75 25 215
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 South Oldham 84 2 4 18 22 38 62 103
Total Time: 1:22:37.74
Average: 16:31.55
2 St. Xavier 85 8 15 17 19 26 28 83
Total Time: 1:23:04.50
Average: 16:36.90
3 Cooper 96 5 7 9 14 61 96 105
Total Time: 1:22:49.29
Average: 16:33.86
4 Trinity (Louisville) 118 6 16 29 30 37 52 66
Total Time: 1:23:49.93
Average: 16:45.99
5 Meade County 174 21 33 34 35 51 54 98
Total Time: 1:25:08.08
Average: 17:01.62
6 Madison Central 249 1 25 43 60 120 183 197
Total Time: 1:25:31.24
Average: 17:06.25
7 Central Hardin 285 3 56 59 76 91 167 191
Total Time: 1:26:13.83
Average: 17:14.77
8 Eastern 288 32 40 57 79 80 125 144
Total Time: 1:26:53.12
Average: 17:22.63
9 Dupont Manual 317 10 42 63 100 102 151 185
Total Time: 1:26:54.35
Average: 17:22.87
10 Ryle 329 31 47 70 75 106 136 143
Total Time: 1:27:27.10
Average: 17:29.42
11 Grayson County 354 13 36 74 90 141 153 198
Total Time: 1:27:29.58
Average: 17:29.92
12 North Hardin 362 23 55 81 99 104 124 140
Total Time: 1:27:45.94
Average: 17:33.19
13 Madisonville North Hopkin 391 45 64 77 92 113 132 156
Total Time: 1:28:14.80
Average: 17:38.96
14 Tates Creek 405 11 27 95 126 146 149 195
Total Time: 1:28:04.97
Average: 17:37.00
15 Daviess County 426 65 69 86 94 112 116 135
Total Time: 1:28:42.27
Average: 17:44.46
16 Bowling Green 479 24 44 114 138 159 208 214
Total Time: 1:29:24.46
Average: 17:52.90
17 Butler 484 41 67 121 122 133 148 172
Total Time: 1:29:30.26
Average: 17:54.06
18 Paul Laurence Dunbar 511 73 85 97 127 129 158 169
Total Time: 1:29:53.26
Average: 17:58.66
19 West Jessamine 539 84 89 117 119 130 145 155
Total Time: 1:30:11.34
Average: 18:02.27
20 Apollo 548 46 49 139 152 162 196 212
Total Time: 1:30:29.25
Average: 18:05.85
21 Conner 561 39 110 128 134 150 161 164
Total Time: 1:30:34.26
Average: 18:06.86
22 Ballard 564 20 78 111 168 187 190 213
Total Time: 1:30:49.13
Average: 18:09.83
23 Campbell County 567 82 87 107 115 176 203 209
Total Time: 1:30:45.63
Average: 18:09.13
24 Pulaski County 570 12 48 147 175 188 192 205
Total Time: 1:30:50.95
Average: 18:10.19
25 Scott County 650 71 88 157 163 171 179 186
Total Time: 1:32:00.76
Average: 18:24.16
26 Henry Clay 654 68 118 137 165 166 181 193
Total Time: 1:31:57.25
Average: 18:23.45
27 Southwestern 670 50 53 170 182 215
Total Time: 1:36:57.22
Average: 19:23.45
28 Muhlenberg County 677 72 108 131 177 189 200 207
Total Time: 1:32:34.72
Average: 18:30.95
29 Lafayette 701 101 109 123 174 194 202 211
Total Time: 1:32:54.68
Average: 18:34.94
30 Marshall County 753 58 160 173 178 184 199 201
Total Time: 1:33:48.95
Average: 18:45.79
31 North Laurel 773 93 142 154 180 204 206 210
Total Time: 1:34:21.70
Average: 18:52.34
Like·Comment·Share·E-mail·881932 views
|